Kakadu i Ramirezki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
elwis76
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 27 grudnia 05, 15:29

Kakadu i Ramirezki

Postautor: elwis76 » 27 grudnia 05, 15:33

Witam. Czy mozna trzymać kakadu z ramirezkami? Akwa 112l

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Kakadu i Ramirezki

Postautor: Tomekł » 27 grudnia 05, 16:49

według mnie mogłbyć trzymac parkę ramirez i harem kakadu i do tego jakieś inne małe rybki, mam na mysli małe kąsacze i myśle że mogłbys mież jakieś kiryski.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Kakadu i Ramirezki

Postautor: Behemoth » 27 grudnia 05, 16:58

Witam. Hodować oczywiście możesz, z tym, że kakadu jest o wiele silniejsza i agresywniejsza od ramirezki, więc napewno ją zdominuje. Proponuję zrezygnować, z któregoś z tych gatunków i zastąpić go innym gatunkiem pielęgniczki, który będzie bardziej odpowiadał mu gabarytem.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kakadu i Ramirezki

Postautor: Suonko » 28 grudnia 05, 11:25

Osobiście proponuję w akwa 112L tylko 1 z tych gatunków. Sama mam 2 pary Ramirez w takim akwa i uważam, że to o jedną parę za dużo ... W czasie tarła robi się niezbyt sympatycznie i samce strasznie się gonią.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: Kakadu i Ramirezki

Postautor: kiler » 2 stycznia 06, 19:31

ja do rozrodu polecam ramirezki,poniewaz mozna z tarla uzyskac wiecej potomstwa niz w przypadku hodowli ramirez(ramireza jest bardziej plodna niz kakadu-sam sprawdzilem, bo hodowalem)
pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2006-01-02, 19:35 ]
maly blad w zdaniu (zamiast ramirez czytaj kakadu)"...........z tarla uzyskac wiecej potomstwa niz w przypadku hodowli ramirez(czytaj kakadu)........."
sorki za błąd :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości