Jakie rybki do 112 L?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Gand
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 24 stycznia 05, 21:45
Lokalizacja: Legnica

Jakie rybki do 112 L?

Postautor: Gand » 29 grudnia 05, 23:17

Co moznaby trzymac z pielegniczkami kakadu badz ramirezkami? wolalbym kakadu raczej :)
Myslalem o neonkach gupikach i danio, moze barwniaki no i oczywiscie sluzby porzadkowe. jakie? kiryski otoski czy glonojady?

ewentualnie co moznaby trzymac z welonkami oprocz kiryskow?
no i przy okazji jaki filtr do 112L? aqua-el czy aqua shut i ktory model? no i czy jeden filtr starczy zeby rybki mialy jednoczesnie wode czysta i napowietrzona? chyba nie potrzeba kupowac osobno filtra i napowietrzacza?
dzieki, pozdrawiam, gand :)
90% of everything i say is crap. The other 20% is pure genius!
------------------

112L

10x neon inessa
3x krewetka filtrująca

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: A-kara » 29 grudnia 05, 23:54

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=3269 :czytaj:

Nie mozesz trzymac jeszcze barwniakow bo by sie pozabijaly . Zaden aquael ani aqua szut tylko filtr Eheima ,Hagena ,badz Tetry Tec.

Ja proponuje otoski /krewetki jako sluzby porzadkowe.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Lestat
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 18 września 05, 19:55
Lokalizacja: Staszów

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: Lestat » 30 grudnia 05, 00:42

Racja. Barwniaki dość łatwo się rozmnażają, a jak mają tarło to nikomu nie odpuszczą. Sam miałem kiedyś kakadu z barwniakami i skończyło się masakrą tych pierwszych. Mam obecnie w 112 l akwa stadko barwniaków i kiryski pstre, z których żaden nie ma kompletnych płetw. Wygląda to dosyć okropnie... Z pielęgniczkami możesz trzymać wiele gatunków. Neonki, kiryski czy zbrojniki niebieskie wydają się dość dobrym połączeniem. Sądzę, żę i małe stadko żałobniczek byłoby na miejscu.
300 l. Ameryka Pd. Obsada: Leatacara Dorsigera x8, Cleithracara maronii x5, kirysek pstry x2, kirysek albinos x4, zwinnik latarnik x5, bystrzyk czerwony x10, hokejówka amazon. x5, zbrojnik niebieski x5, plecostomus x1, neon innesa x30

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: jonasz78 » 30 grudnia 05, 08:32

Obecnie trzymam barwniaki i własnie wyprowadzaja mlode na spacer ;) Tak dla informacji 1 para z młodymi zajela terytorium ok 50x50 cm i sukcesywnie, z powodzeniem goni wszystkie ryby. Na szczescie u mnie jeszcze troszke miejsca zostaje dla pozostalych ryb ;)
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: ciosek » 30 grudnia 05, 13:39

Gand pisze:Co moznaby trzymac z pielegniczkami kakadu badz ramirezkami? wolalbym kakadu raczej Smile
Myslalem o neonkach gupikach i danio, moze barwniaki no i oczywiscie sluzby porzadkowe. jakie? kiryski otoski czy glonojady?

ewentualnie co moznaby trzymac z welonkami oprocz kiryskow?


nie bardzo rozumiem to ostatnie zdanie... znaczy sie że planujesz nową obsadę? czy ryby wymienione wyżej chcesz wpuscic do kirysków i welona ?
bo jezeli ta druga opcja, to wymaga nieco wyjasnienia, ale nie bede sie rozpisywal :), poznam twoje plany najpierw :)

Gand
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 24 stycznia 05, 21:45
Lokalizacja: Legnica

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: Gand » 30 grudnia 05, 23:50

1. wiec tylko eheim? aqua el albo aquaszut nei nadaje sie?
2. ok barwniaki odpadaja :P
3. mam 2 wyjscia w sumie, pierwsze to trzymac pielegniczki i inne, ktore wymienilem oprocz barwniakow), albo drugie wyjsice - welonki.

1. ktory model filtra polecacie do 112L? w cenie kolo 70-80 zl max, nie stac mnie na fluvala za 250 ani podobne.

3. czy jesli bede mial pielegniczki to moge trzymac wszystkei wymienione rybki z nimi? (neonki, gupiki, danio razem) moze proponujecie cos innego? wspomniano o zalobniczkach, moze cos jeszcze?
no i drugie wyjscie, jesli zamiast pielegniczek mialbymn welonki to co mozna trzymac razem z welonkami oprocz sluzb porzadkowych?

dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)
90% of everything i say is crap. The other 20% is pure genius!
------------------

112L

10x neon inessa
3x krewetka filtrująca

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: jonasz78 » 31 grudnia 05, 11:33

Z tymi filtrami to nie dyskfalifikowalbym zupelnie polskich filtrow. wewnetrzne filtry aquaszyta sa calkiem przyzwoitej jakosci i w dobrej cenie (sam eksploatuje jeden z powodzeniem przez dlugi okres). Jesli chodzi o sprzet aquael'a to bron boze. Link do filtra aquaszuta http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79321175
Nalezy jednak dodać, ze sam filtr wewnętrzny nie daje sobie rady i dla pelnego komfortu przydalby sie jakis kubelek. Mozna bez niego zyc, ale trzeba sie przygotowac na czestsze podmiany wody. Nie jest to znowu taki straszny wydatek bo fluvala 104 mozna juz kupic za 150 pln http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79415944
pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Jani
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 21 grudnia 05, 22:52

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: Jani » 3 stycznia 06, 20:27

Ja jakbym mial 112l , to bym zapodał neonki innesa i ramirezki i moze jakies razbory, do tego ze 4 kiryski i 2 kosiarki. Na ale każdy ma inny gust :)

Gand
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 24 stycznia 05, 21:45
Lokalizacja: Legnica

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: Gand » 4 stycznia 06, 11:02

tez mialem zamiar trzymac neonki z ramirezkami albo kakadu, ale co jesli mialbym welonki?
jakie ryby mozna trymac z welonkami?

jakie rosliny powinienem kupic na poczatek akwa? i ile zwiru? sprzedawczyni powiedziala ze 11 workow zwiru do 112l?


aha no i widzialem w zoologicznym sklepie jakies zabki male za 3zl :P to sie w ogole da hodowac tak ? nie urosna za duze?
90% of everything i say is crap. The other 20% is pure genius!
------------------

112L

10x neon inessa
3x krewetka filtrująca

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: jonasz78 » 4 stycznia 06, 12:22

To co sprzedają w sklepach zoologicznych to o ile mnie pamiec nie myli to żaba szponiasta. W celu uzyskania wiekszej ilosci informacji na temat tego zwierzątka polecam wpisać hasło: żaba szponiasta w okienko na stronie www.google.pl
pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Gand
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 24 stycznia 05, 21:45
Lokalizacja: Legnica

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: Gand » 5 stycznia 06, 23:46

dzieki :)
a co do akwa to juz kupilem troche :)
akwa profilowane 112L 80x35x40, do tego plastikowa pokrywa z 2 swietlowkami 18W, na razie nie stac mnie na kupienie philipsow aquarelle. grzalka 100W.

jedyne o oc sie martwie to filtr, myslalem o tym aquaszucie 750, ale sprzedawczyni powiedziala, ze jest za mocny do 112L i bedzie tylko wyrywal rosliny i rybki beda wirowac.
tak wiec namowila mnie do kupna penn-plaxa cascade 400. pisze na nim, ze filtruje 400l/h i jest przeznaczony do akwa 60-120L. co wy na to?
ze wzgledu na to, ze jestem poczatkujacym chcialem sie zapytac o rzecz, ktora pewnie wyda wam sie banalem, ale chce sie dowiedziec jak ustawic filtr, a mianowicie na gornej jego czesci jest suwak, ktory zaslania dziurke :P tak mi sie zdaje, ze sluzy to do ustawienia mocy filtra.
no i pytanie, jak nalezy go ustawic, zaslonic dziurke, oslonic czy na srodku? :P i co daje dane ustawienie?
(moje mysli sa takie, ze moze jedno sluzy do filtracji lepszej, a drugie mocniej napowietrza?


wybacznie moje glupio brzmiace pytanie :P


aha dodam, ze wszystko na razie jest na sucho, baniak stoi nieuzywany, zbieram pieniadze na zakup zwiru i roslinek do niego. dopierowtedy wpuszcze wode.
prosze o pomoc :)
90% of everything i say is crap. The other 20% is pure genius!
------------------

112L

10x neon inessa
3x krewetka filtrująca

Awatar użytkownika
Lestat
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 18 września 05, 19:55
Lokalizacja: Staszów

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: Lestat » 6 stycznia 06, 19:20

Troszkę cię rozczaruję, ale twoje akwa to nie jest 112 l, gdyż minimalna szerokość takiego zbiornika to ok 27 cm. Mam takie samo (profilowane) i jak dodasz żwir, korzenie, kamienie, a do tego jeszcze tło strukturalne to efktywny litraż spadnie ci do ok. 80 l, a może i mniej. Weź to pod uwagę przy kompletowaniu obsady ryb, gdyż liczy się rzeczywista ilość wody w akwarium, a nie jego fizyczna objętość.
300 l. Ameryka Pd. Obsada: Leatacara Dorsigera x8, Cleithracara maronii x5, kirysek pstry x2, kirysek albinos x4, zwinnik latarnik x5, bystrzyk czerwony x10, hokejówka amazon. x5, zbrojnik niebieski x5, plecostomus x1, neon innesa x30

Gand
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 24 stycznia 05, 21:45
Lokalizacja: Legnica

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: Gand » 6 stycznia 06, 22:41

hehe no juz gdzies czytalem, ze tak sie dzieje z tymi profilami ;)

bardziej sie martwie tym czy cascade 400 jest wystarczajacy na to akwa?

no i jeszcze jedno co do obsady czy mozna trzymac razem ramirezki z danio i gupikami i neonkami wszystkie naraz?
no i jakie sluzby porzadkowe do tego? najbardziej chyba podobaja mi sie kiryski, czy moze i kiryski i otoski?
no i moze jakiegos zbrojnika do tego?
90% of everything i say is crap. The other 20% is pure genius!
------------------

112L

10x neon inessa
3x krewetka filtrująca

KINIA
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 13 lipca 05, 17:50
Lokalizacja: kielce

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: KINIA » 9 stycznia 06, 21:42

Zatem:
1. ja bym wybrała filtr o oczko większy (nadfiltracja nie zaszkodzi) albo kaskadę hagena (za ok 100 zł kupisz AC 200 i będzie ok (chyba))
2. danio wolą wodę trochę chlodniejszą niż pozostałe wymienione ryby, więc raczej odpadają poza tym akwarium będzie się lepiej prezentować z 1 (1 gatunek) większą ławiczką ryb
3. niektórzy odradzają połączenie kiryski-ramki ale jeżeli nie zależy ci szczególnie na odchowie młodych w tym akwa to mogą być
4. ja proponuje taką obsadę (jeśli nie jest ona odpowiednia to prosze bardziej doświadczonych akwarystów o korektę)
- 2x ramka(para)
-4-5 kirysków (lepiej jakiś mniejszy gatunek)
-3-4 otoski
-10-15 neonków
5. z gupików bym zrezygnowała ew (chyba) mogą być 2 pary

Gand
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 24 stycznia 05, 21:45
Lokalizacja: Legnica

Re: Jakie rybki do 112 L?

Postautor: Gand » 9 stycznia 06, 22:15

dzieki :)

1.ostatnio tez cos czytalem, ze na poczatek lepiej zajac sie np. pielegniczka borelli lub kakadu, ktore hoduje sie w haremach. rowniez, ze ramirezki zyja okolo roku?

2. czytalem tez, ze borelli, czyli zolte moga zyc z innymi pielegniczkami? tak wiec moje pytanie - czy mozna polaczyc jakies 2 gatunki pielegniczek, a raczj czy mozna w jednym akwa trzymac 2 gatunki tych rybek? np. kakadu + borelli?
prosze o wypisanie mi mozliwych kombinacji :)

3. chcialbym rowniez trzymac trzyamc krewetki :) najbardziej podobaja mi sie takie -

Atya gabonensis

ale jesli nie da rady takich dostac, to przerzuce sie na poczatek na red cherry, albo albo mandarynki :)

4. czy kiryski moge miec 2 odmiany? czy najlepiej z jednej kupic?

5. czyli skald akwa wygladalby tak:

- harem kakadu 2+1
- harem borelli 2+1
- 15 neonek lub razbor klinowych
- 6 kiryskow
- 2 zbrojniki lamparcie
- 4-6 otoskow
- 10 krewetek



6.
po napisaniu skladu wydaje mi sie, ze troche tego wszystkiego za wiele :P
napiszcie co o tym sadzicie

- pielegniczki moze inne gatunki da sie razem trzymac?
- moze jakies inne stadne rybki poradzicie?
- czy zbrojniki sie zmieszcza i napewno 2?
- otoski w jakiej ilosci i czy napenwo?
- ile krewetek?


sorry za starsznie dlugi post, mam nadzieje, ze ktos przeczyta i mi cos doradzi :) z gory dzieki :D
90% of everything i say is crap. The other 20% is pure genius!
------------------

112L

10x neon inessa
3x krewetka filtrująca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości