Pielęgniczki kakadu + ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
tuskazet
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 20 grudnia 05, 10:38
Lokalizacja: Bytom

Pielęgniczki kakadu + ?

Postautor: tuskazet » 10 stycznia 06, 10:57

Za kilka miesięcy planuję zakup akwarium 54, no może 60 l w którym chciałabym hodować pielęgniczki kakadu, najchętniej samiec + 2 samiczki. W związku z tym mam pytanie: jakie jeszcze rybki (i czy w ogóle) mogę tam "wpuścić" aby nie musieć przenosić samiczki z ikrą do kotnika. Myślałam o 3-4 otoskach, ale nie wiem co "na górę".
I jeszcze jedno: czy kupić wszystkie na raz, czy może lepiej samiczki osobno, a samca w innym sklepie lub w tym samym tylko za jakiś czas? - mam na myśli to żeby nie kupić rodzeństwa, bo czytałam że to może się źle skończyć dla maluszków.
Jaki filtr proponujecie do wskazanej przez Was obsady? (mam zamiar powoli kompletować sprzęt).
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie.
(Przepraszam że tak "czekam na gotowe" :oops: ale im więcej czytam tym mniej wiem)[/i]

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pielęgniczki kakadu + ?

Postautor: Tomekł » 10 stycznia 06, 13:08

Jeśli nie chcesz przenosić samiczek z ikrą do kotnika to najlepiej by było mieć tam same kakadu, ale z drugiej strony kakadu powinny obronic ikrę wiec myslę ze 4 otoski i 10 neonków mogło by zyć w spokoju. Samiczki lepiej kup w innym sklepier niż kakadu bo tak jak piszesz moga byc rodzeństwem, maluchy mogą miec wade postawy. Co do filtra to chyba ci nie pomogę ale ja bym pomyślał nad atmanem, aquelem, a z droższych i lepszych to eheimy.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Pielęgniczki kakadu + ?

Postautor: ciosek » 11 stycznia 06, 19:49

a wiec z zakupem masz racje... albo kup w innych sklepach albo poczekaj na druga dostawie i dowiedz zsie skad sa brane tym razem (ale najbezpieczniej zakupic w dwóch innych sklepach).
Jezeli chodzi o obsade to mysle ze powinnac dac przynajmniej 3-4 miniaturowe kiryski (np panda), do tego otoski x4 i max 6-7 neonów... 10 to za duzo jak na moj gust. Jezeli chodzi o filtr to raczej polecalbym kaskade, lepsza filtracja, mozliwosc wymiany wkladów i nie zrobi ci wirówy w akwa :), tylko ze w czasie wylegu młodych bedziesz mysiala nalożyć gąbke na wlot, ale to zaden problem ;).

elwis76
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 27 grudnia 05, 15:29

Re: Pielęgniczki kakadu + ?

Postautor: elwis76 » 12 stycznia 06, 11:20

Jak na moj gust to dla kakadu troche za male akwarium. Lepiej moze ramirezki coc sa bardziej wymagające. Co do kakadu to wyznaczaja sobie terytoria. Okolo 25cm dla jednej samicy. Tak wiec dla twojego kakadu to max dwie samice i jeden samiec. Oczywiscie musisz im zapewnic duzo kryjowek i gestej roslinnosci a co za tym idzie dobre oswietlenie. Co do dodatkowej opsady to polecam zbrojniki, atoski rowniez moga byc. Ja mam u siebie tez krewetki. Mozesz rowniez poszukac ryb ktore przebywaja w gornych partaich wody.
Akwa 112l. Kakadu harem, zbrojniki para, 3 krewetki filtrujące, węgorek

Awatar użytkownika
tuskazet
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 20 grudnia 05, 10:38
Lokalizacja: Bytom

Re: Pielęgniczki kakadu + ?

Postautor: tuskazet » 12 stycznia 06, 15:41

Tomekł - dziękuję :D
Ciosek - dziękuję, jednak mam pewne wątpliwości co do kirysków i zbrojników bo czytałam że to smakosze ikry i narybku więc utrzymanie przy nich młodych bywa trudne a ja właśnie pytałam jakie rybcie mogę trzymać z kakadu aby narybek był bezpieczny i nie trzebabyło przenosić samiczki z ikrą (ewentualnie z młodymi) do kotnika. Co do filtra (wiem że to pyt. do działu Sprzęt ale nie chcę zakładać nowego wątku) to skoro polecacie Eheim to który-AquaBoss czy Liberty i który do 60 l?
elwis76 - dziękuję, jednak o takiej ilości kakadu pisałam 2 samiczki + samiec i myślę że jeśli akwa będzie miało 60 cm długości to 2 samiczki powinny się zmieścić a jeśli chodzi o ryby pływające w górnych partiach wody - w moim poście właśnie o nie pytam.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pielęgniczki kakadu + ?

Postautor: Tomekł » 12 stycznia 06, 16:41

Jeśli chodzi o filtr to z kaskad moze być Eheim Liberty 100 który kosztuje około 77zł a z wewnetrznych to Eheim Aquaball 2208 który kosztuje około 109zł :? filtry drogie ale podobno bardzo dobże filtrują
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

elwis76
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 27 grudnia 05, 15:29

Re: Pielęgniczki kakadu + ?

Postautor: elwis76 » 12 stycznia 06, 16:45

Jesli chodzi o ikre to u mnie jest tak rozwiazane ze samiczka kakadu ma takie wejscie do kryjówki ze zaden wiekszy zbrojnik czy kirysek sie nie zmieści a jesli byłby na tyle mały ze tak: to go samiczka napewno przegoni. Inna ma sie troche sprawa z małym narybkiem. Fakt ze mama wodzi stadko po akwarium i wszyskich przegania ale np podrosniety zbrojnik moze troche zamieszać. Zagozenie rowniez wzrasta w nocy tylko ze samiczka kakadu zanosi swoje dzieci do kryjowki. Tylko jak to dzieci nie wszystkie sie chca podporzadkowac . Jesli chcesz na powaznie sie zajac hodowla to polecam jednak dodatkowy zbiornik lub akwarium jednogatunkowe
Akwa 112l. Kakadu harem, zbrojniki para, 3 krewetki filtrujące, węgorek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości