Problemy z gurami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
pala
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 7 stycznia 06, 12:04

Problemy z gurami

Postautor: pala » 15 stycznia 06, 12:55

Kupilem dwa gurami mozajkowe ( sprzedawca zapewial mnia ze to spokojne rybki)
Po pewnym czasie jeden zaczal scigac tego drugiego i nawet nie dopuszczal do pokarmu.
W koncu ten przesladowany zginal. Co bylo nie tak z tymi rybami. ( ZBIORNIK 112L )

Sieka
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 4 lutego 06, 13:17
Lokalizacja: Tychy

Re: Problemy z gurami

Postautor: Sieka » 4 lutego 06, 15:26

Gurmi mozajkowe rzeczywiście są spokojne ale w stosunku do siebie różnie bywa.
Jest to moja ulubiona rybka, ale co zrobić?
Najlepiej kupić nowe od razu z jednego akwarium jeżeli to możliwe.
Jeżeli chcemy parkę to może być problem z rozpoznaniem płci u młodych gurami, i możemy dostać np. dwa samce no i wiadomo problem i wojna, ja kupuję trzy sztuki, lub dokupuję tak by razem były trzy.
Trzy sztuki bardzo dobrze się godzą niezależnie od konfiguracji czy jeden samiec dwie samiczki czy odwrotnie dwa samce i jedna samiczka, w parach samiec potrafi też zamęczyć samiczkę.
Mimo to i tak może dojść do konfliktu ale nie powinien być tak drastyczny, należy obserwować, na bandytę jest sposób.
Należy posadzić go do aresztu, złapać do siatki, siatkę z bandytą zostawić w akwarium przy powierzchni tak żeby nie mógł pływać po akwarium a miał dostęp do powierzchni.
Pierwszy areszt stosuję ok. 2-3 godz. w tym czasie pozostałe trochę się oswoją nabiorą odwagi i spokojnie można je nakarmić.
Jeden areszt często wystarcza, czasem dalej próbuje przepędzać (trochę może) ale już nie tak skutecznie, gdyby jednak był dalej bardzo agresywny, areszt trzeba powtórzyć nawet z wydłużeniem czasu, w końcu zrozumie.

Życzę powodzenia

asdat0r
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 21 lutego 06, 22:57

Re: Problemy z gurami

Postautor: asdat0r » 21 lutego 06, 23:01

1 z nich pewnie to samiec 2 zaś samica ... samiec goni zawsze samice
wiem to na własnym przykładzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości