akwarium 60 l .

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
darcioszczecin
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 stycznia 06, 11:46

akwarium 60 l .

Postautor: darcioszczecin » 25 stycznia 06, 11:53

hej.mam małe pytanie.czy ktos moze mi napisac co moge zrobic w mojej 60-tce. z takimi rybami.moze jakies pomysły na wystrój tego akwarium ??
a oto ryby...4x skalar.. 1 glonojad
4 kirysy
2 płaskoboki
2 kosiarki
2 gurami
co moge zrobic z tymi rybami ?? co byscie mi napisali na temat wystroju tego akwarium??
moze jakies ciekawe koncepcje ??
czekam na odpowiedzi i podpowiedzi ..dzieki z góry

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: akwarium 60 l .

Postautor: tetra » 25 stycznia 06, 15:19

wiesz co .......... jak aka już pisała po fakcie i do tego na siłe :| , człowieku ! mi się wydaje że jest coraz mnie rozsądnych akwarystów (tych początkujących) , a więcej sadystów ! obsada do kitu z tego co masz możesz zostawić tylko kiryski bo reszta ryb się tam kisi ! a witryna google.pl nie gryzie , o roślinach było setki razy , wystarczy poszukać jakie podobają się tobie gatunki i wybrać te którym będzie odpowiadało oświetlenie i warunki jakie masz w zbiorniku , jeszcze tylko brakuje zameczka i dracenki :twisted: , pzdr
P.S. http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=2036 , tak trudno poszukać ? a takich tematów typu : mam takie i takie rybki , co z nimi zrobić ? są już żenujące .... do zablokowania i usunięcia :x

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: akwarium 60 l .

Postautor: ciosek » 25 stycznia 06, 16:11

tetra mylisz się.... czego do usunięcia? moze jest duzo tematów, mam to i to co moge dodać, zmienic, wystroic... itp, ale z reguły każdy temat jest inny, w tym temacie nie ma szablonów, i dzieki temu ze ktos robi taki temat masz okazje mu wypersfadować (tak wiem trudne słowo), że źle postepuje i jednoczesnie mu pomóc (a takze jego rybom) oraz nakierowac na wlasciwy tor..... musisz się jeszcze dużo nauczyć.

A więc... skalary sie nie nadaja do twojego akwarium (niektóe osiagaja rozmiar ciała rzędu połowy ludzkiej dłoni... nie mowiac o tym że dorosłe zaglowce sa "wyzsze niz dluzsze" potrzebuja wysokiego akwarium... twoje jak sie nie myle ma z 35 cm, wiec odejmując od tego 5 cm na zwir pozostaje 30 cm... niektóre skalary maja ok 18 cm wysokosci), Kosiarki tez sa zdecydowanie za duze (ok 15 cm :/), Płaskoboki? to to juz wogole... widzialem osobniki jak średniej wielkosci paletka... osiagaja z 12 cm średnicy mniej wiejcej na oko, poza tym powinny byc w wiekszym stadku. Gurami też są za duze :(.
przykro mi pozostaja tylko kiryski jak narazie.

Nie bede ci podawal kocepcji bo takowych nie mam i nie bede decydowal za ciebei co masz zrobic w akwarium, ja ci mogejedynie doradzic lub odradzic pomysly które ci sie zamanią, wiec napisz jakie ryby ci sie podobaja a my cos dobierzemy

P.S moze nie powinienem tego pisac ale to jedna z gorszych obsad z jaka sie spotkalem

pozdrawiam

darcioszczecin
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 stycznia 06, 11:46

moje akwa 60.l

Postautor: darcioszczecin » 25 stycznia 06, 20:44

oki niech zostana kiryski wiec kogo moge jeszcze do tej obsady dołozyc ?? sorki ze takie mam ryby ale to w wiekszosci to prezenty... dzieki za bure moze mi sie to przyda ..ale nie jestem poczatkującym akwrys. nie przykładałem wiekszej wagi do mojego akwarium.a wracajac do skalrów to napisze krótko w zeszłym roku składały pare razy ikre wiec chyba im sie podoba..nie wiem co wy na ten temat ale tak było ja im nie kazałem..oki.czekam na proozycje co do obsady mojego akwarium.dzieki z góry.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości