Uzupełnienie obsady do 112l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
SylwiaJen
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 11 marca 16, 10:41

Glony!!!

Postautor: SylwiaJen » 19 marca 16, 09:02

Witam. co to jest? Okrzemki? i co z tym zrobić? Nie wiem czy to nie z powodu tych częstych podmian jakie mi Dhuz zalecił w celu ustabilizowania parametrów wody. Pomóżcie.

http://imgur.com/a/qrwyW

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uzupełnienie obsady do 112l

Postautor: slaeer » 19 marca 16, 10:13

Wyglada faktycznie na okrzemki, z czasem same sie wycofuja. Zostaje usuwanie mechaniczne. Okrzemki w niwym akwa to raczej norma.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

SylwiaJen
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 11 marca 16, 10:41

Re: Uzupełnienie obsady do 112l

Postautor: SylwiaJen » 19 marca 16, 10:25

slaeer pisze:Wyglada faktycznie na okrzemki, z czasem same sie wycofuja. Zostaje usuwanie mechaniczne. Okrzemki w niwym akwa to raczej norma.


A co z zaatakowanymi roślinkami? usuwać te liście? czy to samo zejdzie z czasem? i co powiecie na obecne parametry wody? wiem że paskowe nie są zbyt dokładne ale na razie takie posiadam.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Uzupełnienie obsady do 112l

Postautor: Dhuz » 19 marca 16, 10:32

Okrzemki to akurat dobry znak. Akwarium dojrzewa.

Parametry, na tyle, na ile paski pokazują, wskazują na to, że akwa dojrzewa. Kontynuuj podmiany wody, okrzemki, podobnie jak większość glonów, nie lubią wody jałowej w azotany, których teraz, pod koniec zamykania się cyklu, będziesz mieć sporo.

SylwiaJen
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 11 marca 16, 10:41

Re: Uzupełnienie obsady do 112l

Postautor: SylwiaJen » 19 marca 16, 10:37

Dhuz pisze:Okrzemki to akurat dobry znak. Akwarium dojrzewa.

Parametry, na tyle, na ile paski pokazują, wskazują na to, że akwa dojrzewa. Kontynuuj podmiany wody, okrzemki, podobnie jak większość glonów, nie lubią wody jałowej w azotany, których teraz, pod koniec zamykania się cyklu, będziesz mieć sporo.


Czyli nic z tym nie robić oprócz mechanicznego usuwania? czy te liście obrywać bo niestety nie chce to z roślin w ogóle schodzić, a wygląda to niefajnie i boję się że całkiem zaatakuje mi wszystko w tym akwa...i te podmiany robić teraz jak często?nadal codziennie? i jeżeli codziennie to przez jaki okres?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Uzupełnienie obsady do 112l

Postautor: Dhuz » 19 marca 16, 10:50

Podmiany co 2-3 dzień i sprawdzaj, czy NO2 się nie podnosi. Liści nie usuwaj, chyba, że zaczną obumierać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości