Malawi 200l pomoc z obsadą

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Xiviss
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 29 września 16, 10:57
Lokalizacja: Wyszków

Malawi 200l pomoc z obsadą

Postautor: Xiviss » 12 października 16, 19:11

Na początek informacje nt. akwa:

Pojemność - 200l
wymiary - 100 x 40 x 50 (wys. x szer. x wys.)
podłoże - drobny piasek ( do piaskownic z atestem)
wystrój - skały - zielony serpentynit
filtracja - Aquael FAN 3(mechanik) + hw-302 (biologiczny)
Grzałka - 100 W z termostatem

Jeśli chodzi o chemię to testów jeszcze nie robiłem bo akwa jest stosunkowo świeże ( ok. 3 tyg, zaszczepiałem bakterie nitryfikacyjne), ale ze strony wodociągów wiem, że kranówka ma ph 7,6-7,7 i gh - 16-17

Na początek powiem, że akwarium ma już lokatorów w postaci 3 pyszczaków Hongi(prawdopodobnie samiec + 2 samice), zakupionych przez moją mamę. Czy ten gatunek mogłyby rezydować w tym akwa? ew. mógłbym postarać się o 1,2 dodatkowe samice.

A jeśli nie, to jakie ewentualnie gatunki mogłby zamieszkać w tym baniaku - saulosi, yellow, red? w jakich ilościach?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Malawi 200l pomoc z obsadą

Postautor: barttsw » 12 października 16, 19:26

Xiviss pisze: 3 pyszczaków Hongi(prawdopodobnie samiec + 2 samice), zakupionych przez moją mamę. Czy ten gatunek mogłyby rezydować w tym akwa? ew. mógłbym postarać się o 1,2 dodatkowe samice.
idz w gatunkowe i dokup l.honhi tylko zwieksz filtracje biologiczna
i mozesz trzymac 2+8(10)

Xiviss
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 29 września 16, 10:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Malawi 200l pomoc z obsadą

Postautor: Xiviss » 12 października 16, 22:06

Może ktoś jeszcze się wypowie?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Malawi 200l pomoc z obsadą

Postautor: Dhuz » 13 października 16, 05:09

Tu nie ma co więcej dodawać. Jeśli w całym kuble jest ceramika/lawa, to powinien pyśki uciągnąć. Hongi to na tyle ładne, a jednocześnie bez przesady agresywne ryby, że możesz dać drugiego samca, by jeden wybarwił się na dominanta. Moooże nawet trzeciego, by agresja się rozłożyła, tylko wtedy na każdego 3-4 samice.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Malawi 200l pomoc z obsadą

Postautor: KAMYK32 » 13 października 16, 10:50

Akwa. za krótkie jak na Labidochromis Hongi :cry: min. to 120cm. Jeżeli jednak postanowisz zostawić je w tym szkiełku to jedyne sensowny skład to 1+4(5) i żadnych dodatkowych samców- jak dorosną to będzie dochodzić do starć,aż któryś padnie,a nie o to chyba chodzi?pominę fakt wybarwienia,stresu .Samic też nie powinno być mało bo podczas tarła przy małej ilości samic może dochodzić do zamęczenia na śmierć .Oczywiście wszystkie zachowania są uzależnione od temperamentu ryb ;-) .Do obecnego składu można dołożyć Pseudotropheus saulosi , Pseudotropheus Maigano lub Metriaclima sp. Membe Deep w układzie 1+4(5) i na tym poprzestać(oczywiście mam na myśli tylko jeden gat . z wymienionych) .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości