Obsada w akwarium 54l cz.2

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Twaro
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 23 listopada 16, 17:54

Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: Twaro » 26 listopada 16, 17:18

Witam wszystkich

Jestem autorem tematu: Obsada w akwarium 54l

Dziś zamiast pytać chciałem pokazać wam jak wygląda akwarium na dzień dzisiejszy i jaką obsadę wybrałem.
Dziękuję wszystkim za pomoc chodź niecierpliwy na wasze propozycje obsady w odpowiedziach na moje pytanie ostateczną decyzję podjąłem w sklepie.

Została stara obsada jak widać:
5x Neon Czerwony (w przyszłości mam zamiar dokupić 2-3sztuki)
1x Zbrojnik zwyczajny (Samica)

Jako nowych lokatorów akwarium poszedłem za radą sprzedawcy w sklepie i dokupiłem do starej obsady parę:
Pielęgniczek Ramireza (Mikrogeophagus ramirezi)

Rośliny: Cryptocoryne oraz Microsorum
Temperatura wody 26 stopni

Obrazek

Zapraszam do komentowania, pisania ewentualnych uwag jeśli coś jest nie tak czy też pozytywnych opinii oraz pytań.

Temat umieszczony z myślą o tych którzy również mają 54 litrowe akwarium i borykają się z problemem jaką obsadę do wybrać...

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: Xinum » 26 listopada 16, 17:31

Aranżacja może i fajna, ale szkoda, że nie posłuchałeś doświadczonych kolegów co do obsady. Tym bardziej, że Ramirezy preferują piasek, jasne podłoże i gęstą roślinność. Już nie wspomnę o parametrach wody, tym bardziej, że Ramirezy są na to wrażliwe. Aaa i za pewne te podłoże Ci jeszcze podniesie parametry wody, już nie wspominając o cyklu azotowym, o którym można poczytać http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=34246

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: barttsw » 26 listopada 16, 17:35

kolego ten gruz do pielegniczek zlituj sieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
tam ma byc piasek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ile ten zbiornik ma ?????

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: Anka cyganka » 26 listopada 16, 17:39

Przy takich parametrach wody ramirezy i tak padną

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: Dhuz » 26 listopada 16, 17:54

Problem #1: Grysowate podłoże nie nadaje się dla ryb kopiących (zbrojniki, pielęgniczki), zbiera się w nim też gnijąca materia organiczna, dzielnie pogarszając parametry wody w zbiorniku.

Problem #2: Trzymanie ryb stadnych w małych ilościach zwiększa ich podatność na stres. Stres to jedna z głównych przyczyn chorób.

Problem #3: Kojarzenie pary pielęgnicowatych 'na siłę' daje często w rezultacie parę skłóconych ryb, które ze sobą walczą.

Problem #4: Sprzedawca na pewno docenia Twoje wysiłki w nabijaniu mu kasy i zwiększaniu obrotów. Jeśli ryby pochorują się lub padną, nie zapomnij napędzić mu jeszcze trochę, biegnąc z powrotem do niego z pieniędzmi.

Problem #5: neon czerwony to ryba rosnąca w niewoli nawet do 5cm, zbrojniki do 15cm. W takim akwarium nie tylko zbrojnik będzie mocno obciążać biologię, ale też neony będą wyglądać zwyczajnie nudno, co pewnie zaowocuje dokładaniem innych gatunków ryb, by 'urozmaicić', aż w końcu coś się sypnie.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: barttsw » 26 listopada 16, 17:56

zaraz kolega wyladuje z tematem w dziale choroby
Ratunku pomoc od zaraz

Twaro
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 23 listopada 16, 17:54

Re: Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: Twaro » 26 listopada 16, 18:05

barttsw jeśli nie wiesz ile ma ten zbiornik to wyjdz z tematu i wejdz jeszcze raz ;)

Zapraszam doświadczonych kolegów oraz krytyków do tematu: Obsada w akwarium 54l (cześci 1)

I przeanalizujcie jeszcze raz dlaczego wyszło tak a nie inaczej. Potem zastanówcie się po co wam te forum.. do krytyki ?
Prosiłem dwa dni o porady DOŚWIADCZONYCH kolegów.. szkoda że tacy się nie znaleźli a sprzedawca w sklepie nie wiedział jakie podłoże posiadam w akwarium podczas zakupu rybek. W internecie nie znalazłem NIC o tym że one preferują TYLKO piasek..
A na forum nikt nie raczył napisać konkretnie.. Chłopie idz do sklepu kup te i te ryby ten i ten piasek i i ty i ryba będziesz zadowolony.

Gdyby bolał mnie ząb poszedł bym do dentysty. Starał bym się coś z tym zrobić pomimo że pojęcia o tym nie mam.
Gdy chciałem mieć akwarium a nie miałem o tym pojęcia. Więc wszedłem na forum, a że forum będący głównie dla porad innych którzy nie mają takiej wiedzy jak doświadczeni koledzy (No bo chyba profesor profesora tutaj nie uczy). Forum nic praktycznie nic nie pompgło poza tymi co grali cwaniaka jeden przez drugiego.. Tak więc możecie być z siebie dumnie że NIE JA ale wy postawiliście tak z*******e akwarium. A ja jeśli te rybki padną to po prostu zmienię forum bo te jest w takim razie wiecie.. jak taki mechanik co naprawia auta gdzieś tam na 15 wiosce za miastem na podwórku i śrubokrętem (No ale Internet ma więc regułkami wali)

Prosze moderatora o nie usuwanie postu,, Niech to będzie dla kolegów doświadczonych taka pamiątka co im będzie przypominała że forum jest dla takich jak JA niedoświadczonych po to by tacy jak oni pomogli zamiast krytykować. Pomogli nawet jak bym mieli tłumaczyć jak nalewać mam wody z wanny do wiaderka i jak je jeść do Akwarium

Jeśli znajdzie się jakiś doświadczony NIE KRYTYK zamiast sie nabijać to proszę niech mi rozpisze na jakie podłoże wymienić ten ,,gruz"

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: barttsw » 26 listopada 16, 18:13

kolego mnie to wisi co zrobisz a takich tektów jak
Twaro pisze:W internecie nie znalazłem NIC o tym że one preferują TYLKO piasek..
nie kompromituj sie od xxxxx lat wiadomo ze pielegnice to piasek
i po drugie nie pyskuj bo my jestesmy dla ciebie a nie odwrotnie jak nie potrafisz sluchac to sa tego efekty
a ze ktos nie odpisuje to nie znaczy ze olewa tylko nie siedzi 24h na forum

a i to nie jest krytyka tylko stwierdzenie faktow a to ze ci nie pasuje to twoj problem nie nasz

Twaro
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 23 listopada 16, 17:54

Re: Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: Twaro » 26 listopada 16, 18:30

Kolego barttsw albo inaczej uderz w stół a nożyce się odezwą... -Wycięto-

-Wycięto-


Twój problem nie nasz ? kolego mnie to wisi co zrobisz? my jestesmy dla ciebie a nie odwrotnie?
-Wycięto-

Widzę że jesteś moderatorem więc jeśli nie jesteś rudy i masz jaja zamiast wiesz... skośnej :lol:
To nie kasuj posta tylko ochłoń i napisz coś z sensem.. No chyba że serio jesteś akwarystą ale w dupie masz ryby

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada w akwarium 54l cz.2

Postautor: Dhuz » 26 listopada 16, 18:39

Kolega Twaro dostaje nagrodę za wielokrotne złamanie regulaminu, link do tegoż może znaleźć poniżej, by się zapoznać, wnikliwie. Temat zamykam, gdyż autor sam z niego zrobił wysypisko dla swojej agresji. :)

viewtopic.php?f=16&t=9392

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości