czy taka obsada zda egzamin?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
sylwek31
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 22 lutego 06, 16:39

czy taka obsada zda egzamin?

Postautor: sylwek31 » 22 lutego 06, 17:08

na początku pragnę wszystkich przywitać gdyż jestem dopiero co zarejstrowany.
Przymierzam się do kupna akwarium 120-50-50 czyli jakieś 300 litrów i prosiłbym o radę.Wymienię nazwy ryb które mnie interesują i bardzo proszę żeby ktoś napisał która nie pasuje do reszty a pozostałe jeśli będą zgrane to w jakich ilościach moge ich trzymać w akwarium o takiej wielkości jak pisałem wcześniej. A więc zaczynamy:
-akara cętkowana
-akara kratkowana
-księżniczka z burundi
-naskalnik ozdobny
-zbrojnik
-sumik nakrapiany
I już ostatnia prośba a mianowicie czy i jeśli tak to jakie rośliny nadają się do takiego akwarium?
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Sylwek

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: czy taka obsada zda egzamin?

Postautor: Behemoth » 22 lutego 06, 18:52

Witaj :wink: A więc ryby które wymieniłeś można podzielić na dwie grupy. Te z Ameryki Południowej (Akara cętkowana, Akarka paskowana, Sum, który z nazwy kojarzy mi się z kiryśnikiem, zbrojnik) oraz te z jeziora Tanganika (Naskalinik ozdobny i Księżniczka z Burundi). Wszystkich tych ryb nie można połączyć w jednym zbiorniku gdyż środowiska w których żyją znaczacą się różnią, parametry wody są zupełnie inne, kończąc na terytorialności i agresywoności tych drugich. Tak więc proponuję wybrać pierwszą bądź drugą grupę ryb, a do nich dobrać pozostałe gatunki z biotopu. 300 litrów to duży zbiornik, więc pole do popisu masz duże :) Spisz nazwy tych ryb które podobają ci się i pochodzą z Ameryki Płd i tych z Tanganiki, może uda nam sie pomóc. Pozdrawiam serdecznie :)

sylwek31
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 22 lutego 06, 16:39

Re: czy taka obsada zda egzamin?

Postautor: sylwek31 » 22 lutego 06, 19:44

dziękuję bardzo i postaram się niedługo spisać rybki z jednego lub drugiego biotopu

[ Dodano: 2006-02-23, 10:30 ]
Witam ponownie!
Więc może zacznę od początku :D . Jeśli chodzi o obsadę akwarium to pojawił się problem :( . Żona chce mieć rośliny a syn krewetki :lol: .Więc chyba obsada pielęgnicami odpada :( . Natomiast wiekość zbiornika pozostaje bez zmian 8)
Co za tym idzie pojawia się następne pytanie odnośnie gatunków do towarzystwa dla krewetek amano i roślin.Synkowi bardzo spodobały się neony.Prosiłbym o dobór reszty "składu" jednak bez gupików i mieczyków. Może jakieś bocje albo kiryski?
Dziękuję

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości