[20l] Aquael zestaw startowy - obsada

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [20l] Aquael zestaw startowy - obsada

Postautor: Dhuz » 21 maja 17, 20:31

Zależy od sklepu i źródła. Wszelkie nawydziwiane odmiany Endlerów to hybrydy.

Awatar użytkownika
akwaga
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 17, 23:29

Re: [20l] Aquael zestaw startowy - obsada

Postautor: akwaga » 21 maja 17, 21:01

Trudno mi powiedzieć, jaki to dokładnie gatunek. Sprzedano mi rybki dosłownie jako: "Gupiki Endlera".
Z kirysków rezygnuję.
Dzisiaj do akwarium przybyły dwie nieduże kryptokoryny i trochę mchu. Krewetki czują się o wiele swobodniej (oby nie przypłaciły tego życiem). Bojownik też znacznie więcej pływa między roślinami i nie siedzi już schowany gdzieś za filtrem.
Cały czas mam nadzieję, że jak będę o niego dbać i karmić, to nie będzie podgryzał innych rybek i nie zje krewetek. :D
Bardzo chciałabym, żeby się udało - może szczęście nowicjusza mi dopisze, bo wiem, że popełniłam wiele błędów.
Nie potrafię jednak zrezygnować ani z mojego pięknego Boja ani z Endlerków.
Jeżeli jednak poniosę klęskę, to również o tym napiszę - ku przestrodze innym niecierpliwym entuzjastom akwarystyki.
Szczerze mówiąc, nie przypuszczałam, że akwarium i rybki tak skutecznie odwracają uwagę od problemów życia codziennego.


P.S. Wielkie dzięki za to, że nie zniechęcacie. Jak czytałam podobne wątki na innych forach kończyły się zwykle słowami - za mały zbiornik, nie dla rybek. I nadal podtrzymuję - wszelkie rady na wagę złota.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [20l] Aquael zestaw startowy - obsada

Postautor: mimo12 » 21 maja 17, 21:10

Pan Ramirez2005 pisze:Ja myślę żeby dać tam 3-4 gupiki,2 małe raczki no a ślimak to świetny pomysł!
Bojownika nie powinno trzymać się z innymi rybami zwłaszcza neonami :(.


:?:

Edit. Nie to co trza kliknąłem. Poproszę o usunięcie poprzedniego posta. :P

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [20l] Aquael zestaw startowy - obsada

Postautor: wespazjan » 21 maja 17, 21:23

akwaga pisze:
P.S. Wielkie dzięki za to, że nie zniechęcacie. Jak czytałam podobne wątki na innych forach kończyły się zwykle słowami - za mały zbiornik, nie dla rybek. I nadal podtrzymuję - wszelkie rady na wagę złota.


Bo jest za małe. Jest dobre dla samotnego bojownika albo krewetek. I obstawiam że to właśnie będzie w nim za rok. A pewnie szybciej. Skoro temat Cię zainteresował i chce ci się czytać i doszkolić to nie ma bata że ta 20 będzie dla ciebie wystarczająca. Dokupisz sobie większe i rybom byt się poprawi. Możemy co najwyżej pomóc, żeby tego dożyły :p
Obrazek

Awatar użytkownika
akwaga
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 17, 23:29

Re: [20l] Aquael zestaw startowy - obsada

Postautor: akwaga » 28 maja 17, 16:22

Dzisiaj mijają dwa tygodnie od zalania akwarium, tydzień od wpuszczenia rybek. Dbam o czystość, wczoraj podmieniłam ok 25% wody, wyczyściłam filtr. Karmię rybki 2xdziennie małą ilością karmy. Wydaje się, że i rybki i krewetki są w dobrej kondycji. Na liściach anubiasa i jednej kryptokoryny pojawiły się niteczki glonów - czy mogę jakoś temu zaradzić?
I jeszcze jedno pytanie - czy powinnam jakoś karmić krewetki?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości