112L Obsada+ Porządkowanie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
defo
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 3 czerwca 17, 10:21

Re: 112L Obsada+ Porządkowanie

Postautor: defo » 5 czerwca 17, 15:44

barttsw pisze:bo nadal nie m,asz biologi ile dales za nastepna zabawkę?


Spokojnie, 15 lat temu miałem 3 akwaria z jakas tam pompka podzielona na nie. Wtedy to 40L uchodziło za duże. Teraz 112L uchodzi za małe muszę sie przyzwyczaić do tych wszystkich zmian.
A co do kolejnej zabawki dopłaciłem 30 zl i oddałem turbo. Na razie tak zostawie

barttsw pisze:defo pisze:
Dlaczego mają się zatłuc ? Jeden samiec i 2 samiczki ? Dlaczego mają być agresywne w stosunku do siebie ?
poczytaj o tych rybach i pamietaj to tylko 80 cm te ryby tłuką się nawet w 150 cm


W internecie informacje na temat ryb to tragedia, dużo czytałem i czesto natrafialem na zaprzaczjące sobie opisy.
Przy haremie gurami bardzo czesto spotykalem minimalny zbiornik 80L. Każda osoba ma prawo pomyśleć przy takich opisach że 112L bedzie ok a tu zonk. Nie bez znaczenia też napewno jest tu wystrój akwarium. Pozatym ryby maja swoje charaktery i moim zdaniem nie mozna ich szablonować w poszczegolne tabelki tylko ze względu na gatunek.

defo
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 3 czerwca 17, 10:21

Re: 112L Obsada+ Porządkowanie

Postautor: defo » 16 czerwca 17, 14:58

Dziekuje za pomoc

W tej chwili obsada w akwarium :
9x brzanka sumatrzanska (od 2 do 4 cm)
3x gurami dwuplamiste (harem w tej chwili ryby 5-6 cm)
3x otosek przyujsciowy
2x zbrojnik pospolity
1x kirysnik czarnoplamy ("wąsacz" rybka corki)

W akwarium Temp 24-25, PH 7.0, Woda na granicy miedzy miekka a srednio twarda

Co myślicie o wpuszczeniu kilku większych krewetek i ślimaków ?
Myśłałem o 2-3 filtrujących albo kilku amano + do tego ślimak brotia, clithon diadema albo neritina ?

Poniżej zdjecia mojego akwarium

ObrazekObrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości