Obsada - 45L.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Kawałekpizzy
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 9 czerwca 17, 19:56

Obsada - 45L.

Postautor: Kawałekpizzy » 15 czerwca 17, 17:36

Cześć, jest w trakcie zakładania akwarium, które posiada 45L (50x30x30 - nie jest profilowane). W związku z tym potrzebuję, aby ktoś bardziej doświadczony rzucił okiem na moje propozycje. :)

Na pewno chciałabym na dno krewetki - myślałam o Red Cherry/ Crystal Red/Tiger Blue - jeden gatunek, 6 sztuk.
Do tego chciałabym ławice (powiedzmy ok. 8 sztuk) - tutaj zastanawiam się nad Razborą galaxy lub Neonem zielonym (ewentulanie Innesa).
Do krewetek i tej ławicy chciałabym dodać jeszcze coś. Tutaj pomysł padł na bojownika (samca) - jednak boję się, że będzie zjadał krewetki, parką Ramirezek, Tetrą czarną, Prętnikiem karłowatym - oczywiście nie wszystko razem. :)

Co o tym myślicie? Dodam, że planuje w akwarium hodować wiele roślin.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 17, 18:22 przez Kawałekpizzy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada - 45L.

Postautor: Dhuz » 15 czerwca 17, 17:41

Na jakim etapie zaznajomienia z akwarystyką jesteś?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada - 45L.

Postautor: barttsw » 15 czerwca 17, 17:42

proponuje zaczac od czytania o wymagniach tych zwierzakow

Awatar użytkownika
Kawałekpizzy
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 9 czerwca 17, 19:56

Re: Obsada - 45L.

Postautor: Kawałekpizzy » 15 czerwca 17, 17:45

barttsw pisze:proponuje zaczac od czytania o wymagniach tych zwierzakow


Przeszukując internet, wypisałam te ryby, które nadają się do podanego litrażu (przynajmniej na wielu forach internetowych). Pisząc o wymaganiach masz na myśli parametry wody?

Co do wcześniejszego pytania - miałam kiedyś już akwarium, nic szczególnego. Małe akwarium roślinne z krewetkami.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada - 45L.

Postautor: Dhuz » 15 czerwca 17, 17:46

Chodzi mi raczej o to, czy ogarniasz parametry wody. Temepraturę choćby. Twardość, zasadowość, odczyn. To dość ważne przy rybach, które wymieniasz.

Awatar użytkownika
Kawałekpizzy
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 9 czerwca 17, 19:56

Re: Obsada - 45L.

Postautor: Kawałekpizzy » 15 czerwca 17, 17:54

Dhuz pisze:Chodzi mi raczej o to, czy ogarniasz parametry wody. Temepraturę choćby. Twardość, zasadowość, odczyn. To dość ważne przy rybach, które wymieniasz.


Tak. Wcześniej też sprawdzałam parametry (w poprzednim akwarium), ale uznajmy, że moja wiedza jest raczej na przeciętnym poziomie. Wiem, że jest tutaj rozbieżność np. Bojownik (temp ok. 25-28, pH 6,0–7,8), a taki Neon zielony (temp ok. 23–27, a pH 5,5–6,0), dlatego potrzebuje pomocy w doborze. :)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada - 45L.

Postautor: Dhuz » 15 czerwca 17, 18:05

Staraj się nie dublować postów. :P

Zatem moje pytanie - jaką masz wodę?

Awatar użytkownika
Kawałekpizzy
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 9 czerwca 17, 19:56

Re: Obsada - 45L.

Postautor: Kawałekpizzy » 15 czerwca 17, 18:21

Dhuz pisze:Staraj się nie dublować postów. :P

Zatem moje pytanie - jaką masz wodę?


Jak mierzyłam jakiś czas temu, to Ph to było coś pomiędzy 6, a 7. Tak jak pisałam, akwarium nawet nie jest jeszcze zalane. Dokładne parametry będę mogła podać najwcześniej w przyszłym tygodniu, kiedy już je zaleje i dojdą mi pełne testy. Ryby planuję zakupić dopiero w lipcu (środek lub koniec miesiąca), ale chciałabym się rozeznać.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada - 45L.

Postautor: Dhuz » 15 czerwca 17, 18:57

To wiele nie mówi. Lepiej zaczekać na sprawdzenie wody i dopiero wtedy mówić o obsadach. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości