Jakie rybki do pawich oczek

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
aqua112
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 3 sierpnia 17, 20:58

Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: aqua112 » 4 sierpnia 17, 08:52

No cześć mam pytanie jakie rybki dobrać do pawich oczek aby się nie żarły,po latach powróciłem do pasji i już trochę zapomniałem.Obecnie mam 5 głupików,2dania czerwone,3 kiryski,mam w planach dokupić murzynki prof.molimezje ,mieczyki ,brzanki sumatrzańskie Zaproponujcie jeszcze jakieś rybki z tych tańszych i skomentujcie te rybki które wypisałem powyżej(czy się nadają)Sory że temat trochę głupkowaty ale byłem świadkiem pożerania się przez ryby.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: osama » 4 sierpnia 17, 09:25

Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: Anka cyganka » 4 sierpnia 17, 09:25

Najpierw uporzadkowalabym obecna obsadę a później myślała o dodawaniu. Podaj więcej info o akwarium litraz wymiary filtr itd

aqua112
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 3 sierpnia 17, 20:58

Re: Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: aqua112 » 4 sierpnia 17, 13:06

OSAMA przepraszam :lol: jestem od wczoraj na waszym forum ale dzięki upewnię się następnym razem.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: osama » 4 sierpnia 17, 14:31

Nie ma co przepraszać, tylko uzupełnić opis :P

nic nie wiemy o Twoim akwarium, wróżek u nas mało, a szklana kula rozbita :mrgreen: więc jak mamy pomóc?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

aqua112
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 3 sierpnia 17, 20:58

Re: Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: aqua112 » 4 sierpnia 17, 15:25

Akwarium ma 25 litrów na dnie żwirek,2 roślinki żywe,filterek diversa claro 300 RYBKI 5 gupików (4 samce 1 samiczka muszę dokupić kilka samiczek),dwa danio czerwone,3 kiryski spiżowe,2 malutkie glonojady.Myślę o dwóch molinezjach czarnych ,dwóch mieczykach,oraz 3 neonkach.Wiem że akwarium delikatnie przerybione,ale dawniej jak miałem to akwarium to było mase rybek i było im dobrze,oraz długo żyły.Niestety trzeba było sprzedać rybki,bo wyjazd za granicę.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: Wilkołak » 4 sierpnia 17, 20:21

Cześć, witam na forum. :ok:
Masz 25l i chcesz hodować tyle gatunków rybek, i tylko po 2-3 sztuki.
Takie akwa, to raczej kotnik. Ale jeśli oddasz danio, neonki, to myślę że te 5 gupików i glonojady (mam nadzieję, że to nie zbrojnik lamparci, NIE ufaj sprzedawcom, mi wcisnęli Z.L i musiałem oddać, choć bardzo mi się podobał) powinny dać radę.

Ja bym wymienił żwirek na piasek najlepiej o tej granulacji 0,1-0,4, bo glonki lubią kopać i mogą się o żwirek pokaleczyć.
Jak będziesz robił wymianę podłoża, to spuść do wiadra całą wodę z akwa, przełóż rybki, roślinki i wymień żwirek na piach.
Po czym, wlej wodę z wiaderka, tak połowę (jest już dojrzała-mam nadzieję, że akwa dojrzewało przed wpuszczeniem rybek) posadź zielsko i wpuść rybki, wlej resztę wody. Jakby zbrakło ci tej z akwa, to możesz uzupełnić wcześniej odstaną wodą.

Co do filtra, to raczej mechanik, a przydało by się coś do biologi. Jak masz możliwość, to kup kaskadę i jako drugi bio-filtr, dołóż do akwa.
Kaskadę, możesz wypełnić całkowicie samą lawą, moim zdaniem, to najlepsza rzecz do osadzania bakterii, ceramika jest za słaba.
Do tego twojego diversa claro 300, włóż watę filtracyjną, to będzie dobrze oczyszczał wodę.

Nie dokupuj więcej rybek, a jak chcesz więcej, to musisz zainwestować w większe akwa i filtr kubełkowy.

Awatar użytkownika
kubota
Narybek
Narybek
Posty: 70
Rejestracja: 26 czerwca 17, 07:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: kubota » 4 sierpnia 17, 20:47

Nie kupuj już żadnych ryb - już teraz masz ich za dużo. To tylko 25 litrów.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: Anka cyganka » 4 sierpnia 17, 21:36

Tu masz gatunki ryb do Twojego akwarium viewtopic.php?f=27&t=43416.
Wilkołak pisze: myślę że te 5 gupików i glonojady (mam nadzieję, że to nie zbrojnik lamparci, NIE ufaj sprzedawcom, mi wcisnęli Z.L i musiałem oddać, choć bardzo mi się podobał) powinny dać radę.

Nie dadzą rady ! Zbrojniki nawet i te pospolite to dalej dość duże ryby rosnące grubo ponad 10cm.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Jakie rybki do pawich oczek

Postautor: Dhuz » 5 sierpnia 17, 04:53

Kolego, ujmę to tak - mam u siebie akwaria 25-litrowe i obsada jaką masz już potrzebuje po pierwsze odmiennych warunków (zbrojniki i kiryski wolą mniej twardą i bardziej kwaśną wodę - nie ma tutaj na to wpływ, że to 'hodowlanki', taka po prostu jest biologia tych ryb bez względu na to co 'wytrzymają'), do tego chcesz dodać kolejne o sprzecznych potrzebach (neonki tak samo jak zbrojniki i kiryski), po drugie chcesz tu trzymać ryby rosnące do 12cm, zatem długość zbiornika wypadałoby zapewnić chociaż te 120cm.
Ty to masz i chcesz dokładać do akwarium 25l. Całe stado. To ekwiwalent trzymania stada owiec, kóz i jeszcze owczarka do tego w kamienicy. Przemyśl to, bo to, że ryba żyje nie oznacza, że się prawidłowo rozwija i dobrze funkcjonuje. Ryba dużo wytrzyma. Tylko czy chcesz zwierzęta trzymać, czy się nimi opiekować, to już musi być Twoja świadoma decyzja :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości