Likwidacja akwarium - Zbrojnik albinos "glonojad"

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
zaabaa91
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 17, 15:14

Likwidacja akwarium - Zbrojnik albinos "glonojad"

Postautor: zaabaa91 » 6 października 17, 20:06

Witam,
Mało wiem o akwarystyce. Odziedziczyłam akwarium, którego na ten moment nie chce prowadzić (przeprowadzka itp.). Z obsady został jedynie zbrojownik albinos. Chciałabym oddać go w dobre ręce przyjaciół, którzy mają bardzo duże akwarium ale w nim już dwa glonojady. Dlatego moja prośba o poradę. Czy jest możliwość, że będą zgodnie żyły i nie będą ganiać się nawzajem? Dodam, że tamte są około roczne, a mój ma około 5-6 lat. Czytałam troszkę o zależności od płci i terytorium, jednak proszę o radę Was, jako osoby doświadczone i znające dobrze temat. Chce mu zapewnić, jak najlepsze warunki i nie zrobić mu szkody.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Likwidacja akwarium - Zbrojnik albinos "glonojad"

Postautor: Hunter » 7 października 17, 07:40

O ile docelowe akwarium jest naprawdę duże (nie mniejsze jak 100l) to ryby powinny żyć w zgodzie. Terytorialne są głównie samce, dlatego zbrojniki zaleca się trzymać w grupach 1 samiec i 2 samice, ale jeśli nawet miałyby być 2 samce to tak duża różnica wiekowa (rozmiar ryby) spowoduje, że mniejszy samiec po kilku kłótniach będzie siedział cicho jak mysz pod miotłą :P
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

zaabaa91
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 17, 15:14

Re: Likwidacja akwarium - Zbrojnik albinos "glonojad"

Postautor: zaabaa91 » 8 października 17, 09:47

Mają większe niż 100 l. Dziękuję bardzo za pomoc :) Jestem już o niego spokojna :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości