Obsada do 112 L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
le0nek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 15 grudnia 14, 19:40

Obsada do 112 L

Postautor: le0nek » 15 października 17, 11:33

Litraż - 112l
Wymiary - 80X35X40
Filtracja - Kubeł Hanza 302 z deszczownicą (wkłady: bio ceramika, zeolit, gąbka)
Oświetlenie - T8 Diversa 2x 18W
Ogrzewanie - grzałka 150W z termostatem
Nawożenie - mikro, makro, carbo (seria blue line)
CO2 - brak (myślę o spróbowaniu bimbrowni)
pH 7.1
Podłoże - cienka warstwa drobnego żwiru, spód to JBL Manado
Korzeń spreparowany, połówka kokosa
W akwarium pracuje też napowietrzacz z kamieniem (wiem, że pojawią się głosy, że jest zbędny ale dałem go, gdy miałem kożuch bakteryjny).
Podmiany robię co 2 tygodnie ok 30% wody.
Temperatura 25°C.
Akwarium stoi sobie już 7 tygodni, muszę dodawać azot, aby nie padły rośliny (rosną bardzo ładnie)
Rośliny - Hydrocotyle tripartita sp.Japan, echinodorus osiris (wiem, że woli zimniejszą wodę, ale o dziwo ładnie rośnie), Kryptokoryna Wendta,Limnobium spongia,Ceratopteris thalictroides)
Mój dylemat to obsada, coś, co spędza mi sen z powiek. To, co mi się podoba, to do siebie nie pasuje. A męczyć ryb nie mam zamiaru. Wypisałem sobie coś takiego i teraz metodą eliminacji albo dodawanie chcę z Waszą pomocą coś dobrać.
4x otosek przyujściowy
3x molinezja ostrousta
4x gupik
4x kirys panda
i teraz strasznie podoba mi się brzanka purpurowa Pethia Nigrofasciata i chciałbym jej z 8. Ale nie ten kontynent i chyba nie będzie pasować. No i tak nieśmiało dodam, że chciałbym, aby po dnie spacerowało kilka RC.
Prosiłbym o znalezienie alternatywy dla tej brzanki. Ewentualnie myślałem o Kakadu 1+2, ale wtedy to chyba reszta odpada, a krewety, to już na pewno.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości