[160] Ameryka

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
akwa544
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 października 17, 20:38

[160] Ameryka

Postautor: akwa544 » 20 października 17, 20:56

Witam. Prosiłbym ekspertów o pomoc w dobraniu obsady.
Chodzi o stworzenie baniaka w klimacie czarnych wód. Co do obsady oscyluję przy gatunkach podanych w temacie,
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=27&t=41596 chodzi konkretniej o akapit Ameryka południowa.
Nie zamierzam specjalnie bawić się w ro, czy bardzo niskie ph, jedynie lekko zakwaszać wodę oraz inne "zabiegi pielęgnacyjne".
Baniak ma cieszyć oko wizualnie o co zadbam ja oraz ma coś w nim pływać co chcę w tym wątku ustalić.

Moja skromna propozycja obsady.
Na dno ok 8 kirysków spiżowych.
W toni ok. 20 hokejówek anazońskich
Nie wiem czy mogę sobie tu pozwolić na 2 różne ławice w toni, proszę Was o sprowadzenie mnie na ziemie w tej kwestii.

A w czym to ma pływać;
100x40x40
Ph~7
Gh~15
Korzenie, piasek "syf" na dnie, biologia spora, dwa filtry kubełkowe oraz spora hydroponika. temperaturę dostosuję do ryb.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [160] Ameryka

Postautor: wespazjan » 20 października 17, 21:42

akwa544 pisze:Nie wiem czy mogę sobie tu pozwolić na 2 różne ławice w toni, proszę Was o sprowadzenie mnie na ziemie w tej kwestii.



Pozwolić sobie, w sensie nie powodując przerybienia pewnie i możesz. Ale zwyczajnie nieestetycznie by to wyglądało. Nie ma opcji, że ławice się nie wymieszają. Ja osobiście jestem fanką układu: coś na dno, ławica i para/harem ciut większej ryby.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [160] Ameryka

Postautor: Hunter » 21 października 17, 07:23

akwa544 pisze:Nie zamierzam specjalnie bawić się w ro, czy bardzo niskie ph, jedynie lekko zakwaszać wodę oraz inne "zabiegi pielęgnacyjne".

Obawiam się, że może to być trudne, a wręcz niewykonalne bez filtra RO, przy takiej twardości wody. Twoje GH raczej nie ma nic wspólnego z BW ;) pH też masz naciągane, mało prawdopodobne aby oscylowało w okolicach odczynu obojętnego. Skonfrontuj wynik z dokładniejszymi testami (kropelkowymi), lub pHmetrem.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

akwa544
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 października 17, 20:38

Re: [160] Ameryka

Postautor: akwa544 » 21 października 17, 13:41

Co do wody;
w kranie jest
ph 7,4
kh 20
gh 18
ale bawię się również kwasem w sposób nieinwazyjny dla ryb (trochę to już robię) i jestem w stanie uzyskać
ph 6,2
gh 17
kh 6
a jeśli kwas w grę nie wchodzi to ro posiadam więc twardości zrobię jakie mi podacie :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [160] Ameryka

Postautor: barttsw » 21 października 17, 19:10

woda pod tange a nie SA ewentualnie CA choc chcac miec cos ciekawego z ameryki to 150 cm+

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [160] Ameryka

Postautor: Hunter » 22 października 17, 11:28

akwa544 pisze:a jeśli kwas w grę nie wchodzi to ro posiadam więc twardości zrobię jakie mi podacie :)

No to z RO możesz ustawić praktycznie każde parametry wody, więc dobierz sobie coś co Ci się spodoba, poddaj obsadę pod ocenę i dostosuj parametry do wymagań ryb ;)
BW to woda miękka i kwaśna, najczęściej brązowa/słomiana - kolor wynika z kontaktu wody z torfem.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [160] Ameryka

Postautor: kodzaj11 » 23 października 17, 18:33

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, ja w przyszłym miesiącu wprowadzam drugą ławicę i zobaczymy jak to będzie wyglądało, mam neony czarne a wpuszczę jeszcze simulansy, to też zależy od gustu to co komu się podoba, ja wolę gdy jest więcej ale mniejszych rybek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości