Obsada do 40L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
VieraVarda
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 1 października 17, 13:25

Obsada do 40L

Postautor: VieraVarda » 21 października 17, 18:15

Witam,
niedługo zakładam od nowa akwarium 40l i zastanawiałam się nad obsadą. Znalazłam trzy gatunki rybek nadające się do tego litrażu i mające takie same wymagania - razbora borneańska, szczupieńczyk karłowaty i proporczykowiec z Kap Lopez. Czy te gatunki mogę mieć razem w 40l, a jeżeli tak to w jakich proporcjach? Dodam, że z całą pewnością będziemy kupować raczki CPO, a na ryby uparła się moja mama, bo nie chce, żeby było w nim za pusto. Oczywiście zrozumiem, jak akwarium jest za małe i mogę mieć tylko jeden gatunek lub w porywach dwa.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Obsada do 40L

Postautor: wespazjan » 21 października 17, 18:35

mam parę Proporczykowca z Kap Lopez u siebie w 112l. Urocze rybki, śliczne, pocieszne do oglądania, nieagresywne. Jedyne co, to samiec bardzo intensywnie gania samicę w czasie zalotów. Myślę, że jakby nie miała gdzie się skryć to by ją zamęczył. Sugeruję więc harem, bo wątpię że w 40l dasz radę zagospodarować wszystko tak, żeby jedna samica dała radę się ukryć na dłużej. A jak będą dwie to na każdą przypadnie połowa tej samczej adoracji i dadzą radę :P
Obrazek

VieraVarda
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 1 października 17, 13:25

Re: Obsada do 40L

Postautor: VieraVarda » 21 października 17, 18:53

A nie wiesz może czy w tym litrażu mogą być z innymi podanymi przeze mnie? Wiem, że te razbory najlepiej trzymać w grupie (pisano, że w akwa 40l może być ich nawet 10), ale nie mogę znaleźć informacji w jakiej liczbie powinno się trzymać szczupieńczyki. No i jeszcze te raczki... Nie chcę, żeby rybki się męczyły.

VieraVarda
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 1 października 17, 13:25

Re: Gatunki ryb do nano-akwariów

Postautor: VieraVarda » 25 października 17, 18:50

Witam,
Założyłam już taki temat, lecz dostałam tylko jedną odpowiedź i niezaspokajającą moją ciekawość w pełni. Otóż mam akwa 40l i na pewno będą w nim raczki CPO (parka lub harem, jeszcze nie jest pewne), ale chciałabym jeszcze do tego jakieś rybki. Myślałam nad 3 gatunkami: proporczykowiec z Kap Lopez, szczupieńczyk karłowaty i razbory borneańskie. Czy w takim litrażu mogą być te trzy gatunki razem, czy muszę wybrać tylko dwa lub jeden? Jeżeli mogą być wszystkie razem lub dwa gatunki to w jakich proporcjach?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada do 40L

Postautor: Hunter » 25 października 17, 19:29

Jeden gatunek ryb + CPO i to wszystko na co pozwala ten litraż.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

VieraVarda
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 1 października 17, 13:25

Re: Obsada do 40L

Postautor: VieraVarda » 26 października 17, 15:21

Dziękuję za odpowiedź :) Nie wiem czemu tutaj wstawiło się moje ponowne pytanie, pisałam je do innego tematu :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości