[240l] dobór obsady po ospie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Hanusek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 listopada 17, 11:03

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: Hanusek » 2 listopada 17, 23:02

Przyznam że mnie mocno zaskoczyłeś - nie wnikałem w opinie o nich na necie ( choć w dzisiejszych czasach jak na to patrze to wielki błąd).
Co do budżetu powiem tak - z racji innych wydatków jak najmniejszy ale za dobry sprzęt... a tak na poważnie myślę nad 3 tysie (szafka, akwa i cały osprzęt) - już pasujący do nowego wystroju - widziałes wcześniejszy link jaki podałem i wiesz mniej wiecej co mnie interesuje i czego szukam.
Jeśli jesteś mi w stanie jakos pomóc, doradzić bede wdzięczny. Nie zmienia to jednak faktu, że już na dzień dzisiejszy mysle nad kilkoma rybkami bo pusty baniak stać nie może a na święta znowu bratanica będzie i inne małe ludziki z rodziny, które uwielbiają rybki :)

P.S.
Co powiesz o pielęgnicach severum a dokładniej Severum Red?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: barttsw » 3 listopada 17, 07:40

dobra skupmy sie na sprzęcie
szafka :
nie kupuj gotowych idz do stolaża zrobi ci taka jak potrzebujesz jedynie ze masz zdolnosci to sam sobie zrobisz taka szafke koszt plyty +ciecie to jakies 200 zl
grzałka atman jakies 50 zł
podłoze piach kreisel 099 dostaniesz d w LM 2-3 worki koszt worka 7,50
korzenie gałezie duzo mozesz wybrac sie do lasu i samemu nazbierac ( dąb, buk ,grab.olcha)
filtr tu są 2 opcje
2x HW-302 (polecam tanie a dobre) na alegro 140 zł ( za jeden)
lub
HYDOR PROFESSIONAL EXTERNAL FILTER 600 okolo 650 zł
do tego jakies dobre media lawa wulkaniczna lub siporax
lampa DIY na power ledach tu sie odezwij do mnie na pw
akwarium 150x50x50 myciok lub oceanius okolo 750 zl
do tego jakies dekoracje skałki itp nie wkladaj jakis tam zameczkow czy cos podobnego
i to jest cała filozofia niema nic skomplikowanego

jezeli dopasujesz parametry do ryb i z tym nie bedziesz mial problemow to wtedy dobiore ci kilka obsad i sam zdecydujesz
najlepiej jak bys posiadal filtr RO

Hanusek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 listopada 17, 11:03

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: Hanusek » 4 listopada 17, 13:47

PW poszło :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości