Obsada 40l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Brevoo
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 17 listopada 17, 16:42

Obsada 40l

Postautor: Brevoo » 17 listopada 17, 16:56

Witam, od niedawna znów zająłem się akwarystyką stąd moje pytanie: na jaką obsadę mogę sobie pozwolić. A więc zaczynając od początku moje akwarium ma 40l, jego zaopatrzenie jest raczej standardowe tj.; roślinka, termometr, grzałka, filtr, łupina kokosa, żwirek i zamek. Mam już w nim bojownika, 2 kiryski oraz glonojada. Oczekuję poważnych odpowiedzi i poszukuje osób kompetentnych do pomocy :) Próbowałem, już szukać pomocy w internecie ale zdania są podzielone, niektórzy mówią ze z bojownikiem nic nie może być. Inni zaś ze każda rybka będzię żyć z nim w zgodzie byle nie kolorowa, a jeszcze inni że do bojownika można dobierać tylko samiczki. Więc zwracam się do was i liczę na pomoc! Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 40l

Postautor: Hunter » 17 listopada 17, 17:28

Jeśli uznasz mnie za osobę kompetentną do pomocy to pozwól, że skomentuję. Kiryski i glonojad nie powinny się znaleźć w Twoim akwarium. Jest dla nich za małe. Należy je oddać w dobre ręce ogłaszając się np na OLX, lub po prostu zwrócić do sklepu.
Bojownik - OK - sam jeden. Na towarzyszki akwarium jest za małe. To ryby agresywne (choć na pierwszy rzut oka nie wyglądają) stąd nazwa - bojownik; bojowo nastawiony do życia.

Pewnie Cię rozczaruję ale małe akwarium = mało i małe rybki. 40l akwarium to naprawdę maleństwo. Choć na początku zabawy w akwarystykę zawsze jest parcie na nowe ryby i byle było ich dużo to niestety, ale Twój litraż nie pozwala.
Akwarium jest idealne dla 1 bojownika, lub np na akwarium z samymi krewetkami - tak zwane krewetkarium. Może to Cię zainteresuje. Krewetek spokojnie możesz nawpuszczać dużo więcej :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Brevoo
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 17 listopada 17, 16:42

Re: Obsada 40l

Postautor: Brevoo » 17 listopada 17, 17:45

Dziękuję, za odpowiedź :( niestety dobór obecnych rybek doradziła mi pani z zoologicznego :/, ale naprawdę to akwarium wydaje się być bardzo puste i smutne. Bojownik jak to pojownik bardzo spokojnie i powoli pływa albo siedzi w roślinach i to akwarium teoretycznie jest ale nie tętni życiem. Więc nie wiem co zrobić, a może oddać bojownika i wstawić jakąś inną obstawe hmm? Ale słyszałem wiele innych opinii, że można by tu jeszcze coś dać, oczywiście nie chce nic na siłe, bo to rybki maja sie dobrze czuć. Sam nie wiem co teraz zrobic, bo to zebym mial samego bojownika w takim akwarium średnio mi się podoba. Tym bardziej myślę że wielka krzywda by sie nie stała jeśli w sklepach trzymaja bojowniki w 200ml pojemniczkach ;( JEsli mogłby Pan to prosze o jeszcze jakieś rady, co mogę zrobić, a może lepiej oddać bojownika i cos innego tutaj umieścić?
Ostatnio zmieniony 17 listopada 17, 18:51 przez Brevoo, łącznie zmieniany 2 razy.

Kicia36
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 722
Rejestracja: 25 lipca 16, 22:58

Re: Obsada 40l

Postautor: Kicia36 » 17 listopada 17, 18:47

A stała by się wielka krzywda jak posiedział byś w izolatce dzień/miesiąc/rok/kilka lat,odpowiedź sobie na to pytanie.

Brevoo
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 17 listopada 17, 16:42

Re: Obsada 40l

Postautor: Brevoo » 17 listopada 17, 18:51

Kicia36 pisze:A stała by się wielka krzywda jak posiedział byś w izolatce dzień/miesiąc/rok/kilka lat,odpowiedź sobie na to pytanie.

Miałem tutaj na myśli to, że gydbym dodał jakąś rybke, która by plywała wraz z bojownikiem to duża krzywda by się nie stała. Nie miałem na myśli tego, że bojownikom jest dobrze w 200ml pojemnikach bron Boże! To zupełnie nieodpowiednie miejsce dla nich. To tak dla sprostowania :)

Kicia36
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 722
Rejestracja: 25 lipca 16, 22:58

Re: Obsada 40l

Postautor: Kicia36 » 17 listopada 17, 18:54

Trzy tematy wyżej jest temat gatunki do nano akwarium, sprawdź wymiary swojego akwarium i zobacz co możesz trzymać

Awatar użytkownika
MeGa
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 17, 18:19

Re: Obsada 40l

Postautor: MeGa » 18 listopada 17, 19:26

Żadna z tych rybek nie pasuje do tego akwarium dlatego że jest po prostu za małe.
Jak na 40 litrowe akwarium polecam ci następujące rybki :
1. 6sztuk neonków
2. 2sztuk kiryski julii
3. 5sztuk Gupik pawie oczko

I pamiętaj że bojownik musi mieć więcej przestrzeni czyli przynajmniej 75 litrów oraz że jest to ryba agresywna i nie wolno mieć więcej niż 1 gatunek tej ryby w akwarium dlatego że będą się gryzły.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada 40l

Postautor: barttsw » 18 listopada 17, 19:32

MeGa pisze:1. 6sztuk neonków
2. 2sztuk kiryski julii
3. 5sztuk Gupik pawie oczko
ze coooooooo
jak to pogogodzisz parametrowo?

Awatar użytkownika
MeGa
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 17, 18:19

Re: Obsada 40l

Postautor: MeGa » 18 listopada 17, 19:35

barttsw pisze:
MeGa pisze:1. 6sztuk neonków
2. 2sztuk kiryski julii
3. 5sztuk Gupik pawie oczko
ze coooooooo
jak to pogogodzisz parametrowo?



Czyli ?

Faktycznie może trochę przesadziłem z ilością rybek :D

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada 40l

Postautor: barttsw » 18 listopada 17, 19:51

ryby stadne ryby wod miekich i kwasnych wod z rybami twardych i zasadowych
nie widzisz problemow ?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 40l

Postautor: Hunter » 19 listopada 17, 08:46

Brevoo - jeśli chcesz mieć więcej ryb i chciałbyś, żeby było kolorowo i "pełno" oddaj ryby i zdecyduj się na same żyworódki Endlera (czasami w sklepach nazywane Endlerkami, albo gupik Endlera), koniecznie same samce - są zdecydowanie barwniejsze. Dobór kolorystyki wg Twojego uznania. Małe i sympatyczne rybki, łatwo dostępne w sklepach, choć niekoniecznie w pierwszym lepszym - trzeba trochę pochodzić, poszukać a może nawet zapytać, czy sprowadzą Ci je z giełdy.
Ilościowo maksymalnie 10 sztuk, karmione szczyptą pokarmy raz dziennie. Uwierz mi, że z taką obsadą akwarium będzie wesołe, ryby będą wszędzie widoczne, a jak Cię hobby wkręci to w przyszłości postawisz większy baniak z większymi rybami.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości