Akwarium 25 l.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
MarJan©
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 18, 21:46
Lokalizacja: Stargard

Re: Akwarium 25 l.

Postautor: MarJan© » 27 maja 18, 20:52

To jak 50cm długości to już jakieś rybki się znajdą współżyjące z krewetkami, np. Bystrzyk Amandy, Gupik Endlera, Modrook Gertrudy, kiryski Pigmeje...
><((">
><(((*>

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium 25 l.

Postautor: barttsw » 27 maja 18, 22:43

a musi byc ten bojownik ?
bo jak nie to tu masz obsade :
Corydoras hastatus
Apistogramma trifasciata
Nannostomus beckfordi
parametry
pH 7,0-7,2
gh okolo 7
podloze piasek
swiatla tez nie zawiele
MarJan© pisze:Gupik Endlera
to nie jest zaden gupik to jest zyworodka Endlera
MarJan© pisze:Modrook Gertrudy
minim absolutne to 60 cm

Witold
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 21 maja 18, 18:43

Re: Akwarium 25 l.

Postautor: Witold » 28 maja 18, 07:44

Różne bojowniki wykazują różną tolerancje dla współmieszkańców, dużo zależy też od warunków w jakich żyją.
Najlepszym towarzystwem były by samiczki, ale 50cm to dalej mało, choć przy gęstej roślinności, myślę że można by ewentualnie próbować;) Ale samiczki trzeba by wpuszczać dopiero jak roślinność będzie stabilnie rosnąć i pewnie wymieniać część ryb aż trafi się na łagodne.

Co do krewetek, to jeśli mają być główną atrakcją akwarium, to raczej tylko nieliczne małe i spokojne rybki, tu jeszcze raz polecę drobniczki;) W takiej sytuacji polecam wstrzymać się z wpuszczeniem ryb, żeby moc zaobserwować ich wpływ na krewetki.
Oczywiście krewetki mogą też żyć sobie w akwarium rybnym na drugim planie.

Generalnie odradzam wpuszczanie całej planowanej obsady na starcie akwarium. Jeden Bojownik, lub krewetki to IMO w sam raz na początek, z resztą polecam poczekać aż akwarium i zapał się ustabilizują;)

moira93
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 18, 11:22

Re: Akwarium 25 l.

Postautor: moira93 » 28 maja 18, 13:52

Dziękuje wszystkim za rady. Obsada z Corydoras hastatus, Apistogramma trifasciata, Nannostomus beckfordi podoba mi się. Tego się będę trzymać. Czy pielęgnica borelli i kirysy pigmeje też pasuje do tego akwarium czy nie? Pytam, ponieważ różnie jest z dostępnością rybek. Jeszcze co do rady Witolda to oczywiście nie wszystkie rybki na raz wpuszczę i najpierw zajmę się roślinami oraz dostosowaniem wody.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium 25 l.

Postautor: barttsw » 28 maja 18, 17:10

Borelka tak ale pigmeje tez by uszly tylko lepiej by bylo troche kwasniej

moira93
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 18, 11:22

Re: Akwarium 25 l.

Postautor: moira93 » 28 maja 18, 19:01

Dowiedziałam się już to co chciałam na temat obsady do mojego akwarium :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości