dlaczego zawsze proponujecie podobne obsady ??

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

dlaczego zawsze proponujecie podobne obsady ??

Postautor: Kornelia » 18 marca 06, 22:19

Witam
Już dawno nie pisałam bo miałam wiele niepowodzeń i chorobami rybek i skończyło się na tym ze w akwarium mam same roślinki.
Wychodowałam pięknego lotosa tygrysiego kilka żabienic nisko i wysoko piennych. Niepowiem wygląda okazale choć ciągle walcze z glonami ale wina nieststy jest po stronie miejsca w którym stoi akwa (za dużo słonca).
Ale nie w tym sprawa chce to akwarium ożywić i wpuścić jakieś rybki ale nie tak jak ciągle proponujecie ramirezki i kakadu + neonki.
Chce mieć 2 ładne rybki nie za małe ale i nie za duże parke pielęgnic, która by założyła tam rodzinke ale nie z konecznością wyławiania np samicy bo to samiec opiekuje się potomstwem i może zgładzić samice.
Coś fajnego i łatwego.

Może jakieś pomysły mi podrzucicie.
Bo ja mam narazie dwa pomysły:
1 akara pomaranczopłetwa
2 księżniczka z Burundii.
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: dlaczego zawsze proponujecie podobne obsady ??

Postautor: Marcinus » 18 marca 06, 23:27

Ta akara jest zdecydowanie za duża jak na akwa 112l.
Parka księżniczek może byc.


Ja ze swej strony mogę polecic pielęgnice sajci,lub barwniaki czerwonobrzuche [ a jeszcze lepiej barwniaki szmaragdowe]

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: dlaczego zawsze proponujecie podobne obsady ??

Postautor: Kornelia » 18 marca 06, 23:45

hmmmmmmm te barwniki są do przemyślenia musze zobaczeć je w rzeczywistości i wogóle czy są do dostania w moim rejonie - dzięki

Ale jakby ktoś miał inny pomysł to czekam, jest zima nie spieszy mi sie i tak rybki zamierzam kupić jak się ociepli.
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: dlaczego zawsze proponujecie podobne obsady ??

Postautor: Dave » 19 marca 06, 17:03

Idealnie te wymagania spełnia para akar marońskich. Nie niszczy roślin i jest bardzo spokojna. W dodatku opiekuje się narybkiem nawet przez 3 miesiące, czyli wystarczy, aby ten wyrósł i nie mógłby zosatać zjedzonym przez rodziców.

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: dlaczego zawsze proponujecie podobne obsady ??

Postautor: Kornelia » 20 marca 06, 23:01

z waszych propozycji najbardziej spodobała mi się pielęgnica sajka i o ile uda mi sie znaleść tą rybkę to już wiem co bedzie pływać w moim akwa.

Dzięki i pozdrawiam
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości