Dobór opsady sanitarnej (pomóżcie!!!!!!!!)

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
raven0000000
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 6 marca 06, 20:35
Lokalizacja: Płock

Dobór opsady sanitarnej (pomóżcie!!!!!!!!)

Postautor: raven0000000 » 20 marca 06, 12:31

Mam akwa o wymiarach 60X30X40 czyli jakies 70l mam ochote zrobic opsade z jednego gatunku neonek inesta planuja jakies stadko od 15 do 20 rybek ale chcial bym dobrac do tej opsady jakies rybki ze słuzby sanitarnej by utrzymywały akwa w dobrym stanie i wmiare moliwosci troszke je oczyszczały z jakis resztek pokarmu na dnie czy glonów tylko ze nie wiem co dobrac do takiej wielkosci zbiornika do neonek i do tego by te rybki nie niszczyły mi roslinek. Ludzie rozpisuja sie o otoskach ale nigdzie nie moge spotkac opisu tej rybki jesli to wogole rybka jakie ma wymagania i jak wogole ona wyglada i czy molojady to dobre rozwiazanie czy mze jakies glonojady bo nie mam pojecia. Ogromna prosba doradzcie słuzbe sanitarna która by wmiare moliwosci dobrze spisywała sie i nie odsyłajcie mnie na google bo tam juz szukałem z marnym efektem :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem:

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Dobór opsady sanitarnej (pomóżcie!!!!!!!!)

Postautor: ciosek » 20 marca 06, 18:51

jako slużby sanitarne mozesz dać kiryski na dno.. np 6 kirysków panda, habrosus, pygmaeus (lub innej miniaturowej formy)... od glonów polecam krewetki amano lub red cherry a również otoski... i poszukaj na gogle, wpisując Otocinclus.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości