Obsada Misz Masz [72L]

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Obsada Misz Masz [72L]

Postautor: Alina_33 » 4 lutego 19, 18:22

Robię restart, jeszcze nie wiem czy to mi z tego wyjdzie HT czy LT, możliwe, że wykręcę jedną jarzeniówkę, i zostanę z LT, ale nie wiem naprawdę, co mi z tego wyjdzie. Miałam niby dotąd HT, ale wcale nie było to jakieś super, i tak miałam słabe rośliny i tak, takie co rosłyby w LT, więc czy jest sens się mścić na HT, nie mam pojęcia. Jedno jest jednak pewne, będzie butla Co2, bo mam ją już, to ją chcę używać, chociaż troszkę.

Druga sprawa, to będzie baniak na białym piasku kwarcowym, ponieważ nie stać mnie nawet na podłoża aktywne, ziemi ogrodowej nie chcę, żwirku też nie, więc niewiele mi opcji zostało.

Dotąd miałam bojownika i razbory klinowe, teraz chcę inną obsadę, na razie daję bojkom spokój. I tutaj może trochę wyzwanie, ale chcę akwarium chociaż trochę towarzyskie. Tak, wiem, to mały baniak, mały litraż, świetnie nadaje się dla małej ławicy jednego gatunku, ale jednak... Chcę Misz Masz! :D Chciałabym na pewno:

Gupiki (nie wiem czy te małe, czy trochę większe)
Kiryski (dowolne, byle były, 4-6 sztuk)

Także tutaj się moja inwencja twórcza kończy. Nie wiem co jeszcze mogłabym mieć w tak małym baniaku. Myślałam, że może kilka neonków, albo Danio pręgowane. Musiałabym też poczytać co do parametrów wody, ja mam dosyć twardą kranówę, i ja mam taki system, że leję 1:1 Kranówa/RO. Mi się wydaje, ze to czyni wodę w miarę optymalną. Nie mam testów do wody, kiedyś miałam, ale nie pamiętam tych wskazań, w każdym razie to mieszanie 1:1 dawało znośne parametry. Wracając jeszcze na chwilę do samej obsady, to bardzo bym chciała otoski, ale niestety w moim mieście są od wielu miesięcy niedostępne. Zastanawiam się czy byłby jakikolwiek sens kupować ze dwóch zbrojników niebieskich. To są duzi producenci nawozu, więc nie wiem, czy bym baniakowi nie zrobiła niedźwiedziej przysługi.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Obsada Misz Masz [72L]

Postautor: Alina_33 » 6 lutego 19, 18:44

Nikt nic nie zaproponuje? :( Trudno, i tak muszę czekać na start biologii, a woda nawet jeszcze nie wlana, tylko piach już jest.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada Misz Masz [72L]

Postautor: Hunter » 10 lutego 19, 13:18

Do tego litrażu ze zbrojników to jedynie otoski, ewentualnie L104. Dla popularnego Ancistrusa sp. akwarium jest za małe.
Pytanie jak z twardością wody, bo otoski to raczej woda bardziej miękka niż twarda :P Nie lubią też CO2.

Myślę, że opcja z gupikami, np Endlera jest całkiem fajna. W obrębie tego gatunku masz sporo różnych odmian barwnych, więc misz masz jak najbardziej Ci wyjdzie nie łamiąc przy tym zasad doboru obsady :P
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Obsada Misz Masz [72L]

Postautor: Alina_33 » 10 lutego 19, 18:19

Myślałam do tego może o tych platynkach czy platkach, czy jak im tam, albo żałobniczkach, sama nie wiem. U mnie gupików endlera nie dostanę, małe miasto. Mieczyków nie biorę też pod uwagę, bo za duże rosną, 100L to minimum dla nich. Otosków nie dostanę, są u mnie niedostępne, więc ta kwestia odpada, kosiarki za duże, wiec nie mogę mieć nic glonożernego. Ewentualnie mogę kupić trochę krewetek. Ale średnio mi się podobają. Tamte czerwone miałam tylko dlatego, że brat mi je podrzucił, ale nie jestem do takich stworków przekonana. Mogę natomiast być do nich zmuszona, bo jak nie zapanuję nad glonami to będę się brzytwy chwytać. Nawet biorę pod uwagę kupno kosiarki i odsprzedanie jej jak urośnie :D A u mnie kosiarki to zawsze pięknie rosły, jak na drożdżach... Hmm... ciekawe dlaczego...

Na razie nie sprawdzę wody, ale pewnie kupię chociaż paski lakmusowe z JBL'a. Tam jest chyba 8in1, wiem, to bardzo orientacyjne, ale nic nie poradzę, tnę koszty. Nie będę miała bardzo wymagających ryb, na to się nigdy nie pisałam.


Hej, a mnie teraz natchnęło, czy neonki by mogły z gupikami być? Ewentualnie dam te 6 kirysków i trochę pawich oczek i tyle z mojego Misz Maszka zostanie... Z kirysków to ja tylko dostępne mam pstre, sporadycznie są jakieś inne.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada Misz Masz [72L]

Postautor: Hunter » 12 lutego 19, 06:09

JBL ma 6w1. KH, GH, NO2, NO3, pH i Cl. Skoro chcesz ciąć koszty to nawet tego nie kupuj, przecież to badziew i nie pokazuje realnych wyników :D Trochę to dziwne, że na Twoim etapie akwarystyki muszę odradzać paski. Gdybyś startowała z pierwszym w życiu baniakiem zrozumiałbym :P

Alina_33 pisze:Hej, a mnie teraz natchnęło, czy neonki by mogły z gupikami być?

Akwarium za małe na tak relatywnie duże ławicowe ryby. Zresztą inne wymagania parometrowe, choćby najprostszy - temperatura przy Innesach ;)

Giełda/przesyłka PKP/PKS nie wchodzi w grę? Trochę trudno uwierzyć, żeby Endlery nie były dostępne. Są praktycznie na każdej giełdzie, więc może wystarczy pogadać z właścicielem sklepu żeby sprowadził przy najbliższej okazji?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Obsada Misz Masz [72L]

Postautor: Alina_33 » 14 lutego 19, 18:35

Nie jestem zmotoryzowana, nie pojadę wiec na giełdę. Co do przesyłek PKP/PKS, to może, ale jakoś żadne sklepy nie proponują takich przesyłek i się na nie nie zgadzają. Można niby szukać prywatnych osób i się jakoś z nimi dogadywać, ale bardzo różnie z tym bywa. Muszę brać to co mają. na miejscu.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Obsada Misz Masz [72L]

Postautor: Alina_33 » 25 lutego 19, 16:13

Jakie kiryski byłyby najlepsze do mojego baniaka? Czy to może wszystko jedno? Wpuszczałabym 6 sztuk.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości