Azja 2 kompozycje do przegadania.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Kubraksnk
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 lipca 17, 07:55

Azja 2 kompozycje do przegadania.

Postautor: Kubraksnk » 28 marca 19, 11:52

Witam po 2 latach postanowiłem zmienić swoją Tanganike na coś innego, z racji że bardzo podobają mi się akwaria typu BW pomyślałem nad Azją właśnie w tym typie lub jako że mam drugie mniejsze szkiełko BW do iść w coś z goła odmiennego i zrobić coś w stylu ClearWater ale z rybkami Azjatyckimi i tu pojawia się pytanie co bardziej pasuje do szkiełka niestety nie wielkiego ale ogranicza mnie miejsce w pokoju.

Akwarium: Szkło będzie wymieniane i i będzie to coś w przedziale 60-70 cm długości i 35cm szerokości 35 wysokości, więc 74-85 litrów

Woda: Niestety nie mam filtra RO więc mogę zapewnić tylko wode o takich parametrach jakie mam jednak w moim malutkim BW parametry wcale nie są najgorsze bo PH to około 6.5-7(waha się)

Światło Myślałem na zwykłymi naświetlaczami LED o mocy 10 lub 2x10w

Podłoże: Tylko i wyłącznie piasek

Aranżacja : Na pewno jakis ładny korzeń umiejscowiony centralnie do tego kilka mało wymagających roślin(niezależnie czy CW czy BW) oraz może jakiś łupek czarny jako uzupełnienie aranżacji?

Rybki:
I tak jak mówiłem tu jest zagwostka
Jak uważacie co lepiej się sprawdzi? Ze swojej strony na pewno chciałbym żeby w obsadzie były piskorki Khula.
1.Jeśli BW to myślałem nad prętnikami + jakaś ciekawa ławica
2.Jeśli CW to skłaniam się ku jakiejś ciekawej brzance jako podstawa i być może coś do tego?

Rośliny
No i tu drugi problem, może jakieś Cryptocoryny , Microsorum i mech na korzeń?

Kubraksnk
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 lipca 17, 07:55

Re: Azja 2 kompozycje do przegadania.

Postautor: Kubraksnk » 30 marca 19, 16:46

odświeżam

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Azja 2 kompozycje do przegadania.

Postautor: Zawaś » 2 kwietnia 19, 19:57

Co do roślin na piasku to podkładać byś mógł kulki gliniano torfowe bo na piasku może być ciężko. Do obsadzenia korzenia gałęzatka. Na tył np. Zabienica jakąś. Coś takiego planuje u siebie.
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

NoneHealth
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwietnia 19, 19:10

Re: Azja 2 kompozycje do przegadania.

Postautor: NoneHealth » 11 kwietnia 19, 19:10

Super to jest :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości