45 l Pielęgniczka Ramireza

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
marek101
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 19, 09:37

45 l Pielęgniczka Ramireza

Postautor: marek101 » 7 maja 19, 10:25

Chciałbym się dowiedzieć czy mogę w tym akwarium trzymać parę Pielęgniczek Ramireza

akwarium 50x30x30
podłoże piasek drobny
oświetlenie LED RETROFIT SUNNY 8W
filtr turbo 500 wkład BioCeramax Pro 600 + gąbka
ph 6,8
kh 5
gh 9 ( tu mi się kończyła ważnośc testu więc może nie do końca być obiektywny)
woda przez torf filtrowana
temperatura bez włączonej grzałki nie spada poniżej 24 C
w akwarium obecnie tylko krewetki w ilości bliżej nie określonej.
Akwarium założone 2 msc temu na starej wodzie i filtrze z dojrzałego akwarium
jakiś korzeń jeszcze planuje zakupić


myślałem też zamiennie nad pielęgniczką żółtą Borella lub proporczykowcami ale one z tego co przeczytałem wolą chłodniejszą wodę. Jeszcze kolejna ciekawa ryba którą biorę pod uwagę to Głowaczyk barwny akurat w 2 sklepach je widziałem, czy może być lepszą alternatywą niż Pielęgniczka Ramireza ?

Czytałem trochę na temat 45 l z parą Pielęgniczek Ramireza i jedni piszą, że to dla nich starczy inni, że za mało. Dlatego już sam nie wiem.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 45 l Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Hunter » 7 maja 19, 13:47

Osobiście też posiadam 45l akwarium i bałbym się tam umieszczać parkę Ramireza, w końcu to pielęgniczki więc różnie może być, zwłaszcza jeśli zachce im sie potomstwa. To akwarium jest malutkie... Przeznaczyłem je na krewetkarium, kiedyś w toni wodnej pływały jeszcze gupiki Endlera, było fajnie zywo i kolorowo. Może spróbuj coś podobnego?

10cm więcej dna i spokojnie mógłbyś tam umieszczać Ramirezki.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

marek101
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 19, 09:37

Re: 45 l Pielęgniczka Ramireza

Postautor: marek101 » 13 maja 19, 07:15

Same krewetki to dla mnie za mało, chciałbym żeby chociaż coś pływało w akwarium myślałem ostatecznie nad gupiki Endlera można znaleźć fajne kolorowe odmiany. Widziałem zakładkę z rybkami do nano akwarium które proponujecie i chciałbym jeszcze dopytać ile poniższych ryb może się zmieścić do 45 l

- Proporczykowiec z Kap Lopez (Aphyosemion australe) czy tylko 1+3 . Więcej samców już chyba się nie zmieści czy może 2+3 też da radę, żyć w zgodzie ?
- Szczupieńczyk karłowaty (Epiplatys annulatus) grupka 10 szt ?
i jeszcze mam pytanie o rybę która nie jest uwzględniona do nano akwarium. A spotykane w PL okazy nie są aż tak duże jak w literaturze mianowicie Głowaczyk barwny para w 45 l para czy też od 54 l bezpieczniej trzymać ?

marek101
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 19, 09:37

Re: 45 l Pielęgniczka Ramireza

Postautor: marek101 » 18 maja 19, 08:46

Czy nikt nie jest w stanie udzielić rady czy w 45 litrach można trzymać
1) Tateurndina ocellicauda para w 45 litrach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości