Akwarium 60L, a skalar

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Akwarium 60L, a skalar

Postautor: LemonHaze » 21 lipca 19, 21:48

Witam,

Ostatnio kupiłem skalara do akwa 60L.
Pani w zoologicznym mówiła, że może on żyć w takim zbiorniku w sumie sama trzyma je w nieco nawet mniejszym zbiorniku, ale poczytalem trochę o skalarze na Internecie i inni piszą, że minimalny zbiornik dla nich to 100L. Bo w mniejszych będą się męczyć. Pływa on u mnie już 4 dni i nie zauważyłem jakoś szczególnie, żeby się męczył pływa normalnie z innymi rybkami.
I pytanie do was mam czy oddać go czy zatrzymać tego jednego? Szkoda mi go oddawać bo naprawdę ładnie wygląda i ładnie sie prezentuje :wink: co sądzicie??

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: pimowo » 21 lipca 19, 23:12

Jeżeli podobają Ci się skalary to zmień akwarium na większe ;)
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: LemonHaze » 21 lipca 19, 23:19

Czyli co z tym w takim akwa ? Na daną chwilę nie mam możliwości zmiany na większe. Myślę, że za jakieś pół roku coś pomyślę, tylko teraz co z tym skalarem zrobić? Może zostać w tym akwa ? Nic mu nie będzie?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: Hunter » 22 lipca 19, 04:42

Ryby trzymane w zbyt małych akwariach karłowacieją.
Długa, powolna śmierć w męczarniach. Na pewno nie padnie z dnia na dzień, dlatego póki co nie widzisz oznak.
Akwarium 100l też jest małe na te ryby. Odpowiednie to takie, którego wysokość zaczyna się od 50cm. 100l zazwyczaj mają 40cm, to zbyt niski słup wody na rozpięte płetwy tych ryb.

Rybę oddać, a Panią ze sklepu wyśmiać za bzdury które szerzy.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: LemonHaze » 22 lipca 19, 08:14

Czyli te pół roku w tym akwa bedzie dla niego męczarnią?,czy też pół roku nie wpłyną na niego jakoś szczególnie źle?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: Hunter » 22 lipca 19, 09:07

Po pierwsze to ryby szybko rosną, po drugie 100l to mało dla skalarów a po trzecie nie postawisz baniaka w pół roku. Nim dojrzeje, ustabilizuje się miną kolejne tygodnie.
Zła kolejność kolego... najpierw stawia się akwarium, a dopiero potem kupuje do niego ryby. Nigdy na odwrót.
Oddaj rybę, a jak postawisz ok 160l baniak to wtedy możesz pomyśleć nad małą grupką skalarów. Grupką, a nie jedną rybą. Te ryby żyją w ławicach.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: LemonHaze » 22 lipca 19, 09:12

Wiem wiem znam kolejność jak obchodzić się z akwa, ale dzięki kolego za informację oddam dla kolegi jego ma akwa ponad 200 L potrzyma go dla mnie ^^

pheronika
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 25 lipca 19, 18:18

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: pheronika » 27 lipca 19, 15:03

hej,podepne sie do pytania ja trzymam w dwóch 54l zbiornikach po dwie welonki i maja sie dobrze siedza tak od tyg i nie zauwazylam zadnych niepokojacych zmian zachowania czy tez chorób. Wode podmieniam we wszytkich akwariach w kazda sobote okolo 70 %.

pheronika
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 25 lipca 19, 18:18

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: pheronika » 27 lipca 19, 15:03

ale zwazywszy ze sklar jest ryba wysoka moze miec problem z poruszaniem sie

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: jurkin » 27 lipca 19, 15:42

pheronika pisze:ale zwazywszy ze sklar jest ryba wysoka moze miec problem z poruszaniem sie

A welonki jak urosną, pod warunkiem że wcześniej nie z karlowacieją, nie będą mieli tych samych problemów?

pheronika
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 25 lipca 19, 18:18

Re: Akwarium 60L, a skalar

Postautor: pheronika » 29 lipca 19, 15:04

jurkin pisze:
pheronika pisze:ale zwazywszy ze sklar jest ryba wysoka moze miec problem z poruszaniem sie

A welonki jak urosną, pod warunkiem że wcześniej nie z karlowacieją, nie będą mieli tych samych problemów?

kazdy trzyma ryby jak chce ale to juz jakie warunki im zapewni to juz indywidualna sprawa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości