obsada 25l - tylko ni bijcie :-)

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
snuffkin78
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 7 sierpnia 19, 21:12

obsada 25l - tylko ni bijcie :-)

Postautor: snuffkin78 » 16 sierpnia 19, 13:30

Witam szanownych forumowiczów. Przymierzam się do założenia 25 litrowego aquaela, na prośbę syna, który wymarzył sobie rybki na urodziny :-) Mam spore doświadczenie z czasów młodości z podobnym litrażem i zdążyłem juz chyba wszystkie błędy przerobić, więc wiem że lepsze byłoby większe, ale aktualnie nie mam gdzie go postawić.
Obsada: około 6 neonków innesa, powiedzmy 2 otoski i 2 kiryski pigmeje. Aranżacja z miejscem do pływania. Wiem, że nie są to warunki idealne, ale syn sie uparł że "te kolorowe"... jedyny dylemat to ilościowo. Nie za dużo?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: obsada 25l - tylko ni bijcie :-)

Postautor: Hunter » 17 sierpnia 19, 08:49

W ten sposób nie wychowasz akwarystę, tylko sadystę, których jest już pełno w tym hobby. Nalezy tłumaczyć od najmłodszych lat, że to akwarium jest za małe na taką obsadę, więc zostaje Ci albo zmiana akwarium na większe, albo zmiana obsady, np na: viewtopic.php?f=27&t=43416
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

snuffkin78
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 7 sierpnia 19, 21:12

Re: obsada 25l - tylko ni bijcie :-)

Postautor: snuffkin78 » 17 sierpnia 19, 20:07

Cóż, nie sposób się nie zgodzić, a że większego baniaka nie mam gdzie postawić, to zostaję przy 25 litrach, a moim zdaniem profesjonalna akwarystyka to tak gdzieś od 100 litrów. Pominę milczeniem, co i w jakim składzie udawało mi się trzymać w 25 litrach nie wymieniając składu co pół roku, pominę też milczeniem w jakich warunkach trzymane są rybki w sklepach. Pomny własnych błędów wiem że sprzęt to podstawa, a mojemu 5-latkowi ciężko raczej będzie wytłumaczyć co to przerybienie :-)
Co do składu - wariant 5-6 neonków, kilka krewetek plus jakiś ślimak (czyściciel glonów będzie niezbędny) lub wariant bojownik i krewetki plus ślimak.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: obsada 25l - tylko ni bijcie :-)

Postautor: jurkin » 18 sierpnia 19, 09:42

Jak już koniecznie muszą tam być ryby, to wariant ostatni jest odpowiedni.

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: obsada 25l - tylko ni bijcie :-)

Postautor: pimowo » 18 sierpnia 19, 13:08

Bojownik czy neony mogą zjadać krewetki
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości