co mogę dodać do.......

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
magdakazek
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 9 stycznia 06, 14:50
Lokalizacja: Zduńska Wola/łódzkie

co mogę dodać do.......

Postautor: magdakazek » 28 marca 06, 13:55

Mama dosyć duży problem. jak zakładałam akwarium to obsadę dobierał mi sprzedawca w duzym i podobno dobrym i znanym sklepie w łodzi wśród ryb miałam:
para prętnika karłowatego
para guramin mazajkowych
harem kakadu
grubowarga dwubarwnego
trzy skalary
jakieś małe stadne ale do tej pory nie wiem co to jest
dwie pary borelli
5 kirysków panda
świetliki
do tego dorzuciłąm dużego glonojada a wszystko to w 112 litrowym akwarium z nowym osprzętem do niego

po dwóch miesiącach został tylko samiec pretnika, grubowarg, samica kakadu, kirysy , te stadne, świetliki i glonojad reszta zdechła
czy może ktoś wie dlaczego może są źle dobrane?????
po zdechłych nie widać oznak choroby stawały się tylko ospałe i uciekały od innych ryb

może ktoś pomoże mi dobrać coś do tego co zostało????????????


z góry dzięki

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: co mogę dodać do.......

Postautor: Marcinus » 28 marca 06, 16:29

Ryby są bardzo zle dobrane i na Twoim miejscu już nigdy nie wróciłbym do sklepu,w którym jakiś debil dobrał taką obsadę.
Za małe akwarium na połączenie gurami z prętnikami [samce obu gatunków są w stosunku do siebie agresywne]
łączenie agresywnych kakadu z bardzo spokojnymi borelli to kolejna wielka głupota,kakadu zakatowałyby borelli.
Skalary moim zdaniem mimo wszystko za duże jak na 112l
Grubowarg to ryba terytorialna i agresywna.


Kolejna sprawa jest taka,że akwarium było bardzo mocno przerybione,taka ilośc ryb byłaby za duża nawet jak na 200l.

Ryby padły ze stresu,złych parametrów [podmieniana była woda chociaż??] i dużego przerybienia.

Teraz taka prośba: jak nastepnym razem będziesz kompletowała obsadę to poradz się kogoś kompetentnego i w żadnym wypadku nie wracaj do tamtego sklepu i tamtego debila,jak będziesz miała problemy z dostaniem upatrzonej ryby to zgłoś się do mnie a postaram się pomóc.

magdakazek
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 9 stycznia 06, 14:50
Lokalizacja: Zduńska Wola/łódzkie

Re: co mogę dodać do.......

Postautor: magdakazek » 28 marca 06, 17:20

dzięki za radę
szczerze powiem że samce o których pisałeś bardzo dobrze ze sobą współzyły, kakadu były naprawdę bardzo spokojne żadnej agresji w stosunku do borelli

tylko grubowarg zaczepia ryby o pomarańczowym ubarwieniu

woda była podmieniana!!!!! nawet ryby leczone

co mogę dorzucić do tego co mam i gdzie to mogę kupić na terenie łodzi?????

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: co mogę dodać do.......

Postautor: Marcinus » 28 marca 06, 18:09

Oddaj świetliki,glonojada i grubowarga.

Do prętnika kup 2 samice,do samicy kakadu dokup samca i samice,zostaw sobie te ryby stadne [choc dobrze byłoby wiedziec co to za ryby] i kiryski.

magdakazek
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 9 stycznia 06, 14:50
Lokalizacja: Zduńska Wola/łódzkie

Re: co mogę dodać do.......

Postautor: magdakazek » 28 marca 06, 18:13

dzięki

a jeśli wolałąbym zostawić świetliki grubowarga, glonojada moją piękną małą zebrę
to co mogę dorzucić

nie wiem czy to dobry pomysł ale chciałabym mieć duże ryby

poza tym musze mieć glonojada bo mam dużo glonu

co mogę dobrac do pielęgnicy zebry???

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: co mogę dodać do.......

Postautor: Marcinus » 28 marca 06, 18:18

A o zebrach to wcześniej nie wspominałaś :wink: :wink:

Zebry nadają się raczej do baniaków jednogatunkowych,ryby terytorialne i agresywny.podczas tarła możesz miec z nimi piekło.
Grubowargi też raczej nie nadają się do takich baniaków,z czasem robią się coraz bardziej agresywne.

Jeżeli ten 'glonojad' to plekostomus to też odpada ze względu na wymiary,dużo bardziej skuteczne w zwalczaniu glonów są otoski,ślimaki z rodziny neritinia oraz krewetki i kosiarki.

Generalnie akwa 112l jeszcze się nie nadaje do trzymania sporych ryb.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości