[54L] Pierwsze akwarium opinie na temat obsady.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Thribuss
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 18 grudnia 20, 23:52

[54L] Pierwsze akwarium opinie na temat obsady.

Postautor: Thribuss » 19 grudnia 20, 00:06

Witajcie,
Założyłem dzieciom nasze pierwsze akwarium. Gotowy zestaw Aquael leddy 60 + dołożony naowietrzacz. Zalane bakteriami, dojrzewało 2 tygodnie. Testy zrobione: GH, KH, NO2, NO3 według skali idealne, 0 chloru, PH na poziomie 7. Dzisiaj zakończyłem wpuszczenie obsady. Rybki były wpuszczane etapami co kilka dni.

Obsada:
10 Danio pręgowany
4 Otoski
4 Kiryski Albinosy
6 krewetek neocardinek

Co myślicie o obsadzie? Co byście zmodyfikowali? Czy mogę wpuścić jeszcze jakieś rybki?

Podłoże: biały piasek kwarcowy
Korzeń: 2x mangrowca, 1x red moor
Parę skałek i kamieni
Parę roślinek trawnikowych - dopiero rosną.
2 kulki gałęzatki

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: [54L] Pierwsze akwarium opinie na temat obsady.

Postautor: Arturrro » 19 grudnia 20, 09:22

54l to tak naprawdę wyłowiłbym jeszcze i oddał kirysy. Albinos kirys to będzie duża ryba. Reszta ok.

Co do porad. No ciężko jest Ci cokolwiek doradzić bo nie napisałeś dosłownie nic o swoim akwarium.

1. Co to znaczy, że pomiary testów są idealne ? Podaj wartości jakie Ci wyszły. Przyda Ci się jeszcze test na PO4.
2. Podłoże to sam piasek kwarcowy i nic więcej ?
3. Jakie masz oświetlenie ?
4. Jak zbudowałeś filtrację ? Jaki filtr, jakie media filtracyjne?
5. Podaj datę założenia akwarium.
6. Wrzuć zdjęcie.
7. Jakie skałki i kamienie użyłeś ?
8. Napowietrzacz ? Po co Ci łun ?
9. Parę roślinek trawnikowych = za niecały tydzień ogromny problem w akwarium z glonami. Roślin jak najwięcej. Wyobraź sobie, że żona mówi Ci, kochanie przygotowałam schabowego mizerię i ziemniaczki. Ty sobie myślisz petarda. Ona Ci przynosi 2 krążki od ogórka, łyżeczkę ziemniaków i 1/5 schabowego. Tak po tym co opisałeś wygląda stan roślin w Twoim akwarium :)

pytaj, pytaj, pytaj zanim coś zrobisz akwarium

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [54L] Pierwsze akwarium opinie na temat obsady.

Postautor: Marcinus » 19 grudnia 20, 09:27

Jak na pierwsze akwarium to całkiem nieźle, ludzie zaczynają o czasem od dużo ''ciekawszych'' obsad :)
Nic bym nie zmieniał jeśli chodzi o obsadę, jest w miarę optymalnie, jaką masz filtrację ?? Jeśli ten filterek ASAP, który jest w zestawie, to jednak proponowałbym dołożenie np. Aquael turbo 500.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości