Prośba o rozpoznanie rybki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
emiksem
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 21, 20:20

Prośba o rozpoznanie rybki

Postautor: emiksem » 15 stycznia 21, 21:56

Witam,
niedawno kupowałem rybki u pewnej Pani w sklepie. Jestem początkującym akwarystą, więc poradziłem się jej w kwestii doboru obsady. Mówiła ona dość niewyraźnie więc nie do końca ją zrozumiałem. Wiem na pewno, że dała mi 5 pielęgniczek ramireza, 2 glonojady i jakichś 5 rybek (na 99% pielęgnicowatych). Teraz moja prośba by je rozpoznać....

Obrazek
Obrazek

Krasny
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 11 marca 11, 09:10
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Prośba o rozpoznanie rybki

Postautor: Krasny » 16 stycznia 21, 17:00

Pierwsze co mi przyszło do głowy to Pielęgniczka Ramireza właśnie. Ale im dłużej patrzę, tym mniej pewny jestem. Nie widziałem jeszcze takiej formy barwnej. Najbliżej ma do Gold, ale tę widziałem też tylko na fotkach. Może Pielęgniczka Boliwijska?

początkujący maniak
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 lutego 21, 23:38

Re: Prośba o rozpoznanie rybki

Postautor: początkujący maniak » 22 lutego 21, 08:03

To nie wiesz co wpuszczasz do twojego zbiornika? Jako początkujący nie powinieneś brać pielęgniczki ramireza

Ps. Nie wiem co to
Ostatnio zmieniony 22 lutego 21, 08:08 przez początkujący maniak, łącznie zmieniany 1 raz.

początkujący maniak
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 lutego 21, 23:38

Re: Prośba o rozpoznanie rybki

Postautor: początkujący maniak » 22 lutego 21, 08:06

Ramireza ani boliwijska raczej nie

Jacek B
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 16 grudnia 20, 15:40

Re: Prośba o rozpoznanie rybki

Postautor: Jacek B » 22 lutego 21, 17:46

A czy może to być akara błękitna electric blue?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości