108L 60x40x45 - nie mam pojęcia, pomóżcie!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
warcreew
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 21 grudnia 15, 08:00

108L 60x40x45 - nie mam pojęcia, pomóżcie!

Postautor: warcreew » 26 lutego 21, 02:54

Witam,
wystartowałem akwarium, 60x40x45 wysokie, 108L

Podłoże ADA Amazonia ver2, gęsto obsadzone, woda 100% RO + mineralizator Seachem Equilibrium, nawożenie linią ADA na "głodowych" dawkach, tj. NO3 ~10-15, PO4 ~0,5 + Co2 ~25ppm
Oświetlenie 48W w dwóch belkach LED.
Filtracja Aqua Nova NFC 1000 + Eheim Skim 350
Parametry wody:

PH 6,4
KH 2
GH 4
Temp. 25 stopni


Chciałbym mieć w akwarium Otoski, kiryski i jakąś małą ławicę / bojownika / parkę/3 skalary(w maju przeprowadzka i stawiam 150x60x70h), co z tego zestawienia będzie najrozsądniejsze?

Czytałem dużo o tych rybach, w internecie wskazują przeróżne parametry dla ww. gatunków, pomijając fakt, że wszystkie są najpewniej hodowane od pokoleń na kranówce.

Z góry dzięki,
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: 108L 60x40x45 - nie mam pojęcia, pomóżcie!

Postautor: Marcinus » 26 lutego 21, 08:05

Trochę bez sensu startowanie tego małego baniaka, skoro za praktycznie 2 miesiące przenosisz się na większe akwarium, baniak ledwo Ci dojrzeje a już trzeba będzie myśleć o przeprowadzce :)

Kirysy i otoski jak najbardziej możesz mieć. Zamiast bojownika dałbym prętnika karłowatego, ładna ryba i nie tak agresywna jak bojownik. Jeśli chodzi o ławicę to naprawdę masz spory wybór daj znać co Ci się podoba i coś dobierzemy. Skalarów bym nie pakował do tego małego akwarium z nimi już poczekaj aż wystartujesz duży baniak.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości