Obsada 112l z Danio Perłowym

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
gosias287
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwietnia 22, 08:27

Obsada 112l z Danio Perłowym

Postautor: gosias287 » 2 kwietnia 22, 08:52

Cześć
W najbliższym czasie planuje założyć akwarium 112 l.
Sprzęt:
Akwarium z pokrywa aquael Classic box 80
Filtr aquael ultramax 1000
Oświetlenie:
-led sunny day night 14W (jest ono w zestawie do pokrywy)
-led plant grown 3:1 aqualed (https://allegro.pl/oferta/swietlowka-le ... 7125340813)
-led 5630 aqualed 6500 K (https://allegro.pl/oferta/profesjonal-s ... 5281543277)
Grzałka aquael ultra heater 150W

Podłoże aktywne gotowe- jeszcze nie zdecydowałam ale raczej tropical soli. Pod podłoże dodatki Ada (tourmaline bc, clear super, bacter 100).

Woda ro mineralizowana za pomocą preparatu growisie.

Akwarium zakładam głównie dla danio perłowego wiec reszta obsady probuje dobrać pod ww. rybkę.

Planuje obsadę:
20 x danio perłowy
6 x przylga chińska
1 + 3 pretnik karłowaty
6x Bocja karłowata
Do tego krewetki i ślimaki (jeszcze nie zdecydowałam)

Zastanawiałam się nad wielkopletwem wspaniałym zamiast piernika ale wyczytałam ze jest agresywny.

Co do ryb to celuje w Azje, i parametry:
Temperaturę 24 stC
pH 6,5-7
Twardość około 10 dGH

Jak myślicie obsada jest ok? Czy nie za dużo/ mało ryb? Proszę o pomoc :)

Jeszcze jakby ktoś się wypowiedział co do sprzętu (oświetlenie) to byłabym wdzięczna. Planuje rośliny średnio wymagające.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Obsada 112l z Danio Perłowym

Postautor: jurkin » 3 kwietnia 22, 08:21

Jak na średnią wymagające rośliny, moim zdaniem, planujesz trochę za dużo światła, do tej co jest w zastawie dokupił bym "aquael led tube plant", i na początek świecił bym tylko plantem. Ledy aquaela dają naprawdę dają dużo światła.
Obsada, albo pszylgi, albo bocje. Dla przylg w akwarium powinny być kamienie, najlepiej płaskie, otoczaki. Z bocjami krewetki i ślimaki będą mieli przechlapane. Zauważyłem też że im bardziej zarośnięte dno, tym bocje karlowate spokojniejsze, mniej agresywne wobec siebie i spół mieszkańców.

GupikEndlera
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwietnia 22, 19:22

Re: Obsada 112l z Danio Perłowym

Postautor: GupikEndlera » 10 kwietnia 22, 19:55

gosias287 pisze:Planuje obsadę:
20 x danio perłowy
6 x przylga chińska
1 + 3 pretnik karłowaty
6x Bocja karłowata
Do tego krewetki i ślimaki (jeszcze nie zdecydowałem). Jak myślicie obsada jest ok? Czy nie za dużo/ mało ryb? Proszę o pomoc :)

Danio, przylga i prętniki to dobra obsada, lecz zamiast stada bocji lepsze by były cierniooczki (bocje żywią się ślimakami, w dodatku potrzebują większego litrażu).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości