Pielęgniczki bezpieczne dla neonkow.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
mefiek
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 1 lipca 22, 23:09

Pielęgniczki bezpieczne dla neonkow.

Postautor: mefiek » 1 lipca 22, 23:19

Witam,
Miesiąc temu zalałem akwarium 240l.
Parametry wody na ten moment to pH 7.2, gh 9, kh 5, zlecialem z pH 8.0, i dość dużej twardości dzięki filtrowi RO, wodę z filtra mineralizuje Seachem equilibrum.
Powoli zarybiam akwarium, na ten moment mam 8 kirysków panda, 8 kirysków pstrych, 3 zbrojniki pospolite, i 15 neonów czerwonych. Dno oczywiście jest piaszczyste, ze względu na kiryski, z tego co czytałem dla pielęgnic też jest to dobrze ;)
Moje pytanie jest takie - jakie pielegnice/pielęgniczki będą bezpieczne dla tych neonkow? I ile neonkow czerwonych mogę trzymać w tej wielkości zbiorniku? Planuje wstępnie 30, ale może to za dużo, a może mogę więcej? Z góry dziękuję za pomoc :)

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Pielęgniczki bezpieczne dla neonkow.

Postautor: jurkin » 4 lipca 22, 06:11

Takie, którym neon nie zmieści się do pyska.

Jakub-Kuba
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 22, 16:44

Re: Pielęgniczki bezpieczne dla neonkow.

Postautor: Jakub-Kuba » 8 lipca 22, 15:12

Cześć!
Ja uważam, że skalary i paletki na pewno odpadają. Skalary mogą Ci jesć neonki.
Ja bym proponował barwniaka czerwonobrzuchego (2-3 szt) lub jakąś małą pielęgniczkę np. kakadu lub agassiza w liczbie 2-3 szt.
Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości