Obsada w akwarium 240l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
pago.pw@gmail.com
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 8 grudnia 22, 15:34

Obsada w akwarium 240l

Postautor: pago.pw@gmail.com » 8 grudnia 22, 15:41

Witam serdecznie,

Jestem nowy na forum, choć czytam jego treści już od miesięcy. Założyłem swoje pierwsze akwarium i jestem totalnym laikiem w tych sprawach, dlatego chciałbym Was prosić o pomoc w doborze obsady. Akwarium jest w trakcie dojrzewania, minęły 3 tygodnie od startu. Obecnie codziennie dodaję węgiel w płynie i 2 razy w tygodniu NPK. Nie mam w planach nawożenia CO2.

Poniżej kilka szczegółów:

Akwarium 240l (120x50x40)
Filtr Aquael Unimax 1500
Podłoże czarny żwirek+substrat
Oświetlenie:
1xAquael Leddy Tube D&N 17W
1xAquael Leddy Tube Retrofit Plant 17W
Aranżacja:
korzenie Red Moore + szare kamienie o nieznanej mi nazwie (testy wskazują, że nie zmieniają twardości wody)
Rośliny zakupione w koszykach: 5xLimnophila Heterophylla, 4xLobelia Cardinalis Dwarf, 1xCabomba, 3xLudwiga Repens i trochę Eleocharis Parvula

Wyniki testów paskowych:
No3 10
NO2 0
Gh 4-7
Kh 6
pH 7
Ci2 0.8

A teraz gatunki, które mnie interesują.. Przy wyborze kierowałem się głównie walorami estetycznymi.

Glowaczyk barwny
Pielegniczka ramireza
Pielegniczka boliwijska
Gupik pawie oczko
Molinezja
Babka złota
Prętnik karłowaty
Szczupienczyk karłowaty
Zagrzebka rachowa

Proszę o wskazanie, które Waszym zdaniem z powyższych rybek będą się najlepiej nadawały do mojego zbiornika. Będę wdzięczny za pomoc.

kiler1984ww22
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 września 22, 20:57

Re: Obsada w akwarium 240l

Postautor: kiler1984ww22 » 8 grudnia 22, 22:42

Mocno zamieszane jesli idzie o biotopy.
Albo azja albo inne kontynnenty.
A tak dokladniej to akwarium powino sie ograniczac do malego wycinka natury.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Obsada w akwarium 240l

Postautor: jurkin » 9 grudnia 22, 20:29

Nie każdy chce mieć akwarium biotopowe, ważne rzeby warynki bytowe ryb zgrylwaly się, i nie wchodziły sobie w drogę.

kiler1984ww22
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 września 22, 20:57

Re: Obsada w akwarium 240l

Postautor: kiler1984ww22 » 11 grudnia 22, 21:45

Ta, i od wczoraj obserwuje zwierzeta wodne, to jeszcze pory roku i inne czynniki zaburzaja harmonie w zbiornikach.
Tym wygodniej i zdrowiej dla ryb jest mono gatunkowe lub biotopowe.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości