450 litrów czy skalary, danio i mieczyki mogą być razem?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Kingolka12345
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 22, 14:47

450 litrów czy skalary, danio i mieczyki mogą być razem?

Postautor: Kingolka12345 » 13 grudnia 22, 17:55

Dzień dobry od paru miesięcy mam dojrzały zbiornik 450 litrów z piaskiem, kamieniami i korzeniem oraz różnymi roślinkami.(oraz są tam zbrojniki, lecz nie wiem jakie. Najbardziej podobne są do pospolitych ale jeden ma 35cm)

Około tydzień temu kupiłam 11 małych skalarów(4 są około 6cm reszta 4cm) no i dzień później dostałam 10 danio pregowanych około 2-3 cm. Wiele roślinek posadziłam trochę przed rybkami, ale były po 1cm z hodowli in vitro i wciąż nie są na tyle duże by stworzyć dobre kryjówki dla skalarów.

1. Czy jak skalary podrosną to mogą zjeść lub mocno męczyć danio? Często slyszlama o takich sytuacjach ale w zbiornikach tak małych jak 30-60litrów, u mnie jest miejsce a danio mają kryjówki między kamieniami. Nie chcę jednak by później okazało się, że danio są podgryzane przez skalary... Jeśli muszę to oddam je odrazu, a jeśli nie ma takiej potrzeby to sprubuję jeszcze 10 dokupić bo to mała grupka.

2. Czy mogę dorzucić jakieś mieczyki np samiec i 3 samice oraz czy np. tydzień później można dorzucić kolejny taki "zestaw" czy już 2 samce będą się biły? A jak nie to czy można zamiast mieczyków molinezje? Słyszałam, że są mniej agresywne. W sklepie zoologicznym mieczyki i molinezje mają okolo 4-5cm.(no i czy molinezje lub mieczyki też nie będą męczyć danio?)

3. Jeśli danio i mieczyki/molinezje nie są dobrym pomysłem to co mogłabym mieć?

Z góry przepraszam za wszelkie błędy i proszę o wyrozumiałość, z góry dziękuję.

kiler1984ww22
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 września 22, 20:57

Re: 450 litrów czy skalary, danio i mieczyki mogą być razem?

Postautor: kiler1984ww22 » 31 grudnia 22, 18:50

Te danio predzej do nerwicy doprowasdza skalary.

Dobrym wyborem jest jeden kierunek biotop
Jak rzeka z ameryki poludniowej to jej mieszkańcy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości