Neon Innesa i Otos zebra w 54 litrach.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
SzymiYo
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 27 stycznia 23, 16:35

Neon Innesa i Otos zebra w 54 litrach.

Postautor: SzymiYo » 27 stycznia 23, 17:27

Witam.
Planuję powyższe dwa gatunki wrzucić do akwarium o wymiarach 60x30x30.
Podłoże mam podzielone na dwie części. Po bokach kamyki 2-5mm obłożone roślinnością i w środku bardzo drobny piasek.
Do oświetlenia lampa ledowa 15W.
Filtracja to Versamax 2 od Aquaela z watą JBL i ceramiką.
Ozdoby w akwarium to korzeń red moor wood, 4 skałki czarnej lawy, i niewymagająca roślinność.
Parametry wody takie jak pH, GH, KH oraz temperatura są w trakcie ustawiania ponieważ akwarium dojrzewa. Docelowo to temperatura 23 stopnie, pH 6.0-6.5. Twardość ustawię zmieszaną wodą RO z kranówką.
Nawozów nie planuję ewentualnie jakieś carbo jeśli będzie trzeba.

Tyle o ile to wiem, że powyżej podane parametry wody będą odpowiednie dla obu gatunków. Pytanie dotyczy tego czy rybki dogadają się ze sobą i czy te gatunki nie mają jakichś specjalnych wymagań których mogłem nie doczytać?

Oczywiście wszystkie porady dotyczące opieki nad tymi dwoma gatunkami mile widziane.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości