Obsada 54L 60x30x30

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Rayze
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 13 marca 23, 20:01

Obsada 54L 60x30x30

Postautor: Rayze » 13 marca 23, 20:16

Witam,
Na wstępie chciałem się przywitać i poprosić Was o pomoc.

Otóż od 3 tygodni jestem w posiadaniu akwarium 54L, akwarium chodziło 2 tygodnie na sucho bez obsady i podawane były bakterie aby dojrzało - filtr aquael turbo 500, temperatura 25 stopni i światło LED w pokrywie 15W. Podłoże to żwirek akwarystyczny.

Po tym czasie postanowilem wpuścić swoją obsadę:
6x Neon Innesa
4x Molinezja ostrousta
1x Zbrojnik pospolity

Akwarium jest obsadzone Anubiasem oraz Limnofilia oraz posiadam korzeń (ponoc na trawienie dla zbrojnika - tak się dowiedziałem w sklepie).

I tutaj proszę Was o pomoc - jak pytałem w zoologu to Pan polecał ta molinezja i jak najbardziej mówił ze się nadaje ale im więcej czytam to widzę ze one potrzebują min 112l. Teraz są małe około 4cm ale jak podrosną to rozważam opcje aby je oddać bo wole to niz żeby się męczyły.

Pytanie do Was - czy taka obsada jest Ok i ma prawo bytu ? Czy mogę dokupić jeszcze jakaś rybkę do aktualnej obsady czy to co mam to już max ?

Dodam ze w przyszłości planuje obsadzić akwarium większa ilością roślin.

Będę wdzięczny za każda radę.
Dzięki!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości