Temat przerybienia

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
paranormalny
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 06, 11:45
Lokalizacja: Chocznia/ k.Wadowic

Temat przerybienia

Postautor: paranormalny » 11 czerwca 06, 21:11

Wielu z nas ma przerybione zbiorniki albi źle dobrane ryby. Sam ze wstydem muszę przyznać że mojego akwarium tyczy sie jedno jak i drugie...No i co tu zrobic by oprzec się pokusie żeby nie kupic noewj ryby? Sam wiem z doświadczenia że na to najlepszym sposobem jest omijanie zoologików szerokim łukiem albo gdy już sie tam udajemy nie bierzemy kasy...No ale co zrobić gdy już mamy jeden z takich problemów, a nie znamy nikogo kto mógłby przyjąć nasze rybki, w zoologiku tez nie chcą przyjąć, a na nowy zbiornik nie ma szans? W tym poście mam nadzieje zobaczyć pomysły na takie beznadziejne przypadki.

I jeśli umiesciłem temat w złym forum to przepraszam bardzo modów bo nie zabardzo wiedziałem gdzie to wrzucić.

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Temat przerybienia

Postautor: A-kara » 11 czerwca 06, 21:32

paranormalny pisze:am wiem z doświadczenia że na to najlepszym sposobem jest omijanie zoologików szerokim łukiem albo gdy już sie tam udajemy nie bierzemy kasy



Nieprawda. Jesli chcesz zatroszczyc sie oz zdrowie ryb to nie dokupujesz juz kolejnej. Kupujesz np rosline/brzeczyk/pkarm.cos co sie przyda i poprawi jakosc zycia ryb. Akwarystyka to pzredewszystkim ryby- ale trzeba tez pamietac ze aby byc akwarysta z prawdziwego zdarzenia to trzeba zadbac najpierw o swoich podopiecznych w akwarium. Jak juz ma sie przerybienie to naprawde jest duzo sposobow- sprzedaz, oddanie sasiadom, kolegom, znajomym. Oddanie do sklepu- lub zamienienie na inna rybe. To naprawde nie problem, trzeba tylko chciec. Jezeli nie znamy nikogo, w zoologiku nie chca przyjac to mozna i ogloszenie umiescic tutaj, an aquaforum. Lub na allegro. Pomoim ogloszeniu odzdzwiek byl natychmiastowy. Zawsze warto sprobowac. Tu duzo osob chetnie sie wymieni lub przyjmie ryby.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Temat przerybienia

Postautor: Jakus » 11 czerwca 06, 22:55

Ja miałem taki dobry sposób na ten problem. Poprostu często chodziłem do zoologików i gapiłem się jak ten gekon w muchę. Teraz niemam już tego problemu bo codziennie spędzam 8 godzin w zoologiku i wręcz mi się to już nudzi. Na szczęście moje akwa mi się nie znudzą...
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

KaBe
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 4 listopada 05, 15:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Temat przerybienia

Postautor: KaBe » 12 czerwca 06, 09:15

Ja robię tak jak mówi A-kara. Jak idę do zoologicznego zamiast rybek kupuje różne rzeczy które poprawią warunki moich podopiecznych. Po co kupować następne ryby, jeśli te co mamy mają i tak mało miejsca :? ?
Cieszmy się z tego co mamy, a nie na siłę upychamy kolejne zwierzęta w zbiornikach.
Absentem, qui rodit amicum, qui non defendit alio culpante, solutos qui capiat risus hominum famamque dicacis, fingere qui non visa potest, commissa tacere qui nequit, hic niger est, hunc tu, Romane caveto!

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Temat przerybienia

Postautor: Rama » 12 czerwca 06, 11:13

paranormalny pisze:No ale co zrobić gdy już mamy jeden z takich problemów


Rybki to nie zabawki ktore mozesz poukladac na poleczce byle jak, napchac jedna na druga i jest... Proponuje sie dobrze zastanowic nim sie cokolwiek kupi... Jesli masz z tym problem to proponuje popracowac na umyslem... Innego wyjscia nie widze.

Awatar użytkownika
paranormalny
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 06, 11:45
Lokalizacja: Chocznia/ k.Wadowic

Re: Temat przerybienia

Postautor: paranormalny » 12 czerwca 06, 13:30

Rama pisze:Rybki to nie zabawki ktore mozesz poukladac na poleczce byle jak, napchac jedna na druga i jest...

Wiem o tym. A czy ja upycham na siłe ryby w akwarium i nie chce żeby było im dobrze? Nawet nie zdawałem sobie sprawy że mam przerybiony zbiornik. Jak na moje oko ryby mają dosyć dużą ilość miejsca ale jak z waszych opini wynika nie mam racji...
W tym poście chciałbym uświadomić innym chodowcom że nie warto przerybiać zbiorników nawe jeżeli wydaje się że tak nie będzie. Tak więc przed każdym zakupem dobrze zastanówmy się czy warto a jeżeli nie jesteśmy pewni zawsze możemy zapytać kogoś bardziej doświadczonego od nas.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Temat przerybienia

Postautor: Rama » 12 czerwca 06, 14:56

rama pisze:Proponuje sie dobrze zastanowic nim sie cokolwiek kupi...


Przeciez to samo tu napisalem

Awatar użytkownika
paranormalny
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 06, 11:45
Lokalizacja: Chocznia/ k.Wadowic

Re: Temat przerybienia

Postautor: paranormalny » 12 czerwca 06, 18:59

Się nie czepiaj.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości