Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: kamila » 26 lipca 06, 05:48

Kupilam akwarium 25 l szesciokatne, cena byla dosc niska wiec ie zdecydowalam. Szczegolnie ze cala reszte potrzebna do wystartowania akwarium juz mialam wiec mnie podkusilo. No i zaczely sie klopoty...
1. blad to kupno tak malego zbiornika, w ktorym ciezko co kolwiek posadzic bo pow. dna jest mala
2. Akwarium jest male, swietlowka ma 9 W, nagrzewa wode do prawie 30 stopni.Oczywiscie grzalki nie ma w akwarium.W nocy temp. spada do 28,5 stopni.
3. NO i z tego powodu mam pytanie....wiadomo ze kupilam akwarium zeby trzymac w nim rybki...z poczatku zamierzalam wpuscic tylko parke pielegniczek borelli ale nici z tego wyszly bo ta temp. by je zabila.JAKIE rybki proponujecie???

PRZYZNAM ze ja na razie mysle tylko o bojowniku i 2 samiczkach dla niego lub pretnik karlowaty i 2 samiczki . Nie wiem co na dno ..... co lubi taka temp..... moze cierniooczek???? Nie mam pojecia co robic.... podpowiedzcie w sprawie ew. obsady.

wyczytalam ze borelli zyja w temp. 25 - 30 stopni... na apisto.pl moze na nie sie zdecydowac?

Dolaczam zdjecie zebyscie zobaczyli jak to mniej wiecej wyglada. Prosze o komentarz co do akwarium..... jest zalane dopiero 3 dzien.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: Dolphineq » 26 lipca 06, 21:40

No bez takich żartów mi tutaj proszę. Borelli do 25L ? To chyba zdecydowana przesada tym bardziej przy takiej powierzchni dna. Jak sobie wyobrażasz ich hodowle ? Bo ja w nijaki sposób Nie dość, że ryby nie będą miały się gdzie ruszać, to już nie wspomnę o braku schronienia dla samicy, która na próżno będzie uciekała przed samcem. Kiepsko to wszystko widze.

Jeżeli chodzi o ryby, to może narazie się z nimi wstrzymaj. Ja bym proponował wpuścić stadko jakiś krewetek, a to red cherry, a to fire red, a to babaluti , a to amano. Moim zdaniem zdecydowanie ciekawiej jest obserwowac te małe zwierzęta w akcji, niż parkę pielęgniczek, których hodowla i tak z góry jest stracona.

Oczywiście zrobisz jak uważasz, bo mimo iż akwarium ma nietypowe kształty, można w nim urządzic naprawdę ciekawy zbiornik dla krewetek.

A tak już zupełnie z innej beczki patrząc, to ja w takim akwarium urządziłbym jakąś nano rafkę z paroma miękkasami, krewetkami i krabami. A jeżeli nie wierzysz, że w akwarium o takim kształcie da się stworzyć coś pieknego, to wysyłam pod adres :

http://www.nano-reef.pl/datas/users/1-nano60l.jpg

Kształt taki sam, tylko litraż trochę większy. Żadnych odpieniaczy, lecz zaledwie kaskada z zeovitem, oświetlenie i cyrkuacja...A jakie wrażenie robi co ?


Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: kamila » 27 lipca 06, 06:23

no masz racje z borelli juz zrezygnowalam....wczoraj :) ale czy np. dla pretnika i samiczki lub bojownika i samiczki nie bedzie to dobry dom??? no off course dokupie rosliny plywajace i zamierzam obsadzic mchem jawajskim mala grote.

ta temp. to wynik upalow.....i tak jeszcze poczekam z obsada bo akwa nie ustabilizowane i musze dobrze okreslic temp..

ta nano rafka piekna ale nic z tego na razie.....wstyd sie przyznac ale wiedza moja w tym zakresie jest zerowa.....moze za dlugi dlugi czas....

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: Dolphineq » 27 lipca 06, 10:05

kamila : Temperaturami się nie przejmuj, taka to już pora roku. Jeżeli chodzi o obsadę w postaci bojownika z samica, to myślę, że będzie okej, tylko pamiętaj, aby zbiornik dobrze obsadzic roślinnością.

A jeżeli chodzi o nano-rafe, to wierz mi lub nie...Wielkiego doświadczenia nie trzeba mieć, aby założyć takie cudo. ;)

Pozdrawiam.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: kamila » 28 lipca 06, 19:25

ok dokupilam mech jawajski ....
caly czas poszerzam wiedze na temat bojownikow,pretnikow ......

A moze by tak ze 3 otoski (lub krewetki)i pare 5 -6 malych kasaczowatych...... ????
co myslicie, nie za duzo???

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: Dolphineq » 29 lipca 06, 12:38

Witam,

A może tak bez kąsaczowatych i obsade zacisnąć do krewetek i 3 otosków ? Wtedy obsada będzie idealna. Nie za dużo, lecz w sam raz. Zobaczysz jaką radość będziesz miała z obserwowania tych bezkręgowców. Chociaż moim zdaniem i z kąsaczowatymi będzie dobrze. Wybór należy do Ciebie. ;)

Pozdrawiam.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: kamila » 29 lipca 06, 21:58

wiem ze juz przynudzam....dzieki Dolphineq ze masz cierpliwosc odpisywac.....juz zdecydowalam sie na 99 % na proporczykowce z karp lopez 2 + 1 SAMIEC I 3 OTOSKI.Bedzie ok??? jeszcze sie zastanawiamm.

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: Dolphineq » 29 lipca 06, 23:09

Kamila : No coś ty. Nie przynudzasz. ;) . Myślę, że taka obsada będzie okej. Akwarium przerybione napewno nie będzie, ale zastanawia mnie jedna rzecz.... Bo widzisz.. Proporczykowce potrzebuja zbiornika o długości minimum 30cm. Wiadomo, że nie zawsze się bierze te informacje tak dosłownie, ale możesz napisać jakej długości jest ten zbiornik ?

Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: kamila » 30 lipca 06, 08:44

28 cm.....ja zglupieje ..codziennie jak sie budze to co innego wpada mi do glowy.musze sie wybrac do zoologa zeby sobie tylko popatrzec na rybki..moze cos wpadnie do lba.szkoda tylko ze niestety na parke pielegniczek nie moge sie zdecydowac,wtedy problem bylby z glowy.I do tego ta pieronska temp. nie bardzo chce pojsc na dol.

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: Dolphineq » 30 lipca 06, 10:10

kamila : Szczerze mówiąc do takiej wielkości zbiornika nadawały by się muszlowce wielopręgie, lub inni przedstawiciele tej rodziny ryb. Tylko...Gdyby ta powierzchnia dna była większa...Wtedy nawet sprezentowałbym Tobie muszle i łupki do wystroju,bo i tak się u mnie walają.

Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: kamila » 30 lipca 06, 13:27

ok w akwarium mieszka juz 3 szt. krewetek amano :=)..... co dalej zastanawiam sie.

[ Dodano: 2006-08-01, 19:46 ]
ok obsada zakonczona : 3 krewetki amano i parka gupikow sp. endleri. Jest ok.dzieki za podpowiedzi i wskazowki Dolphineq.

Awatar użytkownika
RYBIARZ
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 11 sierpnia 06, 08:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: RYBIARZ » 11 sierpnia 06, 08:54

z 5 skalarkow i kilka gupikow, beda zyly

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: kamila » 12 sierpnia 06, 08:54

NIE NO CZLOWIEKU TY CHYBA ZARTUJESZ????
5 skalarow i kilka gupikow!!!! to chyba do akwa 250 l a nie 25!!!!!

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: Dolphineq » 12 sierpnia 06, 13:48

kamila : Nie ma za co dziękować. Służę pomocą jak coś. ;)

Pozdrawiam.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Aras
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 24 lipca 06, 08:58
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Akwa 25 l - zdjecie i jaka obsada?

Postautor: Aras » 12 sierpnia 06, 16:36

Witam, uważaj żeby ci amano nie uciekły.Mnie niestety przygoda z krewetkami skończyła sie ucieczkom.
-----------------------------------------------------
pozdrawiam, Aras

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości