Paletki- jakie minimum akwa?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: respire » 27 września 06, 13:12

witam!
mam mały problem. jak myślicie w jakim minimalnie akwa można trzymać powiedzmy 2 paletki, bo jedna to barbarzyństwo a 3 to juz co innego. jak myślicie?

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: august8 » 27 września 06, 16:07

dwie to też mało rybki te są stadne wg. mnie minimum to 4 szt i nie trzymał bym ich w akwa mniejszym niż 240l oczywiście pamiętając że ryby te muszą mieć wysokie akwa co najmniej 50cm lepiej wyższe.
Pozdr August :)

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: A-kara » 27 września 06, 17:12

Paletki najlepiej czuja sie w stadzie po 6-8sztuk. MOżna tez trzymac dobrane pary ale dwie przypadkowe paletki to nie jest dobry pomysl. Zakladajac ze paletka dorasta do rozmiarow malego talerza- to akwa musi miec 45- 50 cm wysokosci i najlepiej ponad metr dlugosci. Szerokie na 54-50 cm. Btw taki temat juz był.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Myszoskoczek
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 19 września 06, 17:44

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: Myszoskoczek » 28 września 06, 09:00

6 paletek możesz dać do minimum 300l

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: respire » 28 września 06, 15:28

nie wiedziałem ze był. jakoś nie widziałem. Mówicie ze min 240.... troche duzo. a w 240 to ile juz można trzymać. te 6?

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: Dworak » 29 września 06, 19:21

Niby wiem.. choć ja trzymam JEDNĄ i do tego w AKWARIUM 120L i jakoś nic sie nie dzieje. Co prawda paletka jeszcze mała jest, mam ją dopiero 2 lata ;] I może to niezgodne z zasadami, ale nie mam zamiaru jej sie pozbywać
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Myszoskoczek
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 19 września 06, 17:44

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: Myszoskoczek » 29 września 06, 19:57

Dworak ,zależy czy twoje akwarium jest wysokie.Jeśli tak to nic dziwnego
że ta paletka żyje.Respire ,jak chcesz to na siłę możesz wcisnąć do 240l 6 paletek.

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: BigFish » 29 września 06, 20:08

Jest przelicznik że na jedną paletke powinno przypadać około 50 litrów wody. czyli żeby trzymac 6 paletek akwa musi miec minimum 300 litrów
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: lukasz » 30 września 06, 08:28

Więc powiem tak: ....
paletki to ryby stadne minimum 6 sztuk,nie polecam hodowli 2 sztuk,ponieważ to męczenie ryb i nie odpowiada zachowaniom naturalnym tych pieknych stworzeń..Jeśli jesteś zdecydowany na palety to tylko w stadku w zbiorniku około 250 L.Dworak zastanów się co Ty robisz najlepszego.. ryba,która z natury żyje w stadzie skazana jest u Ciebie na samotność i nieustanny stres!Piszesz,ze jest mała,a to dlatego,ponieważ jest samotna,jest w ciągłym stresie i bardzo wolno rośnie..Współczuję jej bardzo :( Paleta w wieku 2 lat powinna mieć conajmniej 17 cm.Radzę Ci ją sprzedać,bo szkoda ryby..Najpierw poczytaj o paletach,popytaj hodowców,a dopiero potem zabierz się za ich hodowlę..

PS:Nerwy mi troszke puściły :oops:
As águas de Ámérica do Sul s&atilde;o bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: BigFish » 30 września 06, 18:22

Dworak pisze:Niby wiem.. choć ja trzymam JEDNĄ i do tego w AKWARIUM 120L i jakoś nic sie nie dzieje. Co prawda paletka jeszcze mała jest, mam ją dopiero 2 lata ;] I może to niezgodne z zasadami, ale nie mam zamiaru jej sie pozbywać


Jestem ciekawy czy ty chciałbyś żyć sam w małym pokoju bez innych osobników z twojego gatunku
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: Dworak » 1 października 06, 16:38

Ona ma delikatnie ponad 15 cm... poza tym już w zoologicznym była sama. Ja wiem, że nie powinienem jej mieć, ale kupowałem ją jak nie mialem jeszcze doświadczenia i nie wiedziałem, że tak nie powinno być. A teraz próbowałem ją sprzedać bez rezulatów! Chyba jej nie zabije! Niech żyje u mnie w akwarium tak długo, aż znajdzie sie kupiec. Myslicie, że nic nie robilem w tym celu? że nie próbowałem?! Ale w tak małej mieścinie jak moja nie ma szans na sprzedaż jej...
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: BigFish » 1 października 06, 17:18

może spróbuj na allegro, albo daj ogłoszenie do jakiejś lokalnej gazety. pytałeś w zoologicznych?
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: Dworak » 3 października 06, 15:28

pytałem w zoologicznym, lecz pan przyjmuje tylko mniejsze rybki... Poza tym, na allegro nie moge bo rodzice są święci przekonani, że jak wyśle ją to zdechnie po drodze i będę mieć kłopoty.. Gazecie? mhm.. jedynie w poznańskiej, ale wiekszość ludzi nie lubi odbioru osobistego ;/
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: Ren-Ai » 3 października 06, 18:37

zamieść 'ogłoszenie' na allegro i w treści umieść 'odbiór osobisty'. po wylicytowaniu powinien ktoś sie po paletunię zgłosić
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: Paletki- jakie minimum akwa?

Postautor: Dworak » 3 października 06, 19:04

mhm.. Mamcia powiedziala ze w gwiazdke mogę dostać paletke... Co powiecie, żeby mieć 2 paletki w moim akwa- 120l?
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości