obsada 112l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
suzanne
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 06, 15:45

obsada 112l

Postautor: suzanne » 1 października 06, 13:03

to tak zamierzam kupic akwa 112l i miec w nim
2 zbrojniki niebieksie
6 kirysów
2 glonojady syjamskie
5 gupików
6 skalarów
czy może tak byc?> jakie rośliny zasadzic i jakie dac podloze?
czy da sie do tego jeszcze cos dolożyc np neony?

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: obsada 112l

Postautor: BigFish » 1 października 06, 13:30

ja bym nie dodawał zbroiników niebieskich bo urosną duże, podobnie skalary które potrzebują akwarium o wysokości minimum 50 cm. A gupiki mozesz dac tylko ci się bardzo szybko namnożą. zamiast tych skalarów i zbrojników kup z 10 albo więcej neonków. rośliny to jakie Ci się podobają byle nie były zbyt wymagające. Na przykład jedną żabienice do tego moczarke i rogatka sztywnego. Jeśli Ci się to podoba to możesz kupić mech jawajski i przyczepić go do jakiegoś kamienia żeby ten mech obrósł kamień. Podłoze to najlepiej jakiś ciemny, drobny żwir.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Ramirez
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 19:06
Lokalizacja: Kraków

Re: obsada 112l

Postautor: Ramirez » 1 października 06, 13:50

Ty na glowe upadles 6 skalarow do takiego akwa!! Mozesz miec najwyzej 2 skalary, zbrojniki urosna okolo 10 cm. Glonojady syjamskie sprzedaj chyba ze jeszcze nie masz to wogole ich nie kupuj. Pytanie jakie kiryski chcesz miec?? Ja polecam Pandy lub Liniowe(Lamparcie). Z gupikow zrezygnuj kup parke Pielegniczek Ramireza albo kolo 10 neonow Innesa albo Czerwonych. A wracajc do glonojadow to albo Zbrojniki Niebieskie albo Glonojady Syjamskie, wybieraj!!

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: obsada 112l

Postautor: Rama » 1 października 06, 14:19

Jedyne co mi sie podoba w tym DZIALE to to, ze kazda osoba jaka zapyta o obsade to wszyscy wciskaja dokladanie te same rybki... Pielegnica Ramireza i Neon Inessa bije na leb wszystkie rybki jakie sa proponowane...
PS. Czy ktos kiedys komus polecil rybki np. Brzanki Sumatrzanskie??

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: obsada 112l

Postautor: headphones » 1 października 06, 14:22

Glonojady syjamskie sobie odpuść, skalary również.Zamiast skalarów może Gurami lub prętniki?Mogą też być pielęgniczki i stado Razbor, Zwinników, danio itp.Zbrojniki i kiryski mogą jak najbardziej zostać.
Podłoże najlepiej kwarcowe, jeżeli masz oświetlenie ze standardowej pokrywy to potrzebujesz rośliny mniej wymagające np Anubiasy, Cryptocoryny, Microsorum na dekoracje np korzenie,i nie jestem pewna - niektóre Żabienice i Nurzańce.
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Myszoskoczek
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 19 września 06, 17:44

Re: obsada 112l

Postautor: Myszoskoczek » 1 października 06, 19:03

Daruj sobie glonojady syjamskie skalary i gupiki.Dołóż prętniki lub
szczupieńczyki złote do górnej strefy akwa.Szczupieńczyki mam
i zjadają wszystko co zmieści się do pyska(czasami to co im się
nie zmieści)więc ich nie kupuj.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości