akwa 240l i raczej jednogatunkowe

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
amidala
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 4 października 06, 07:42
Lokalizacja: Warszawa

akwa 240l i raczej jednogatunkowe

Postautor: amidala » 4 października 06, 08:01

Witam wszystkich!
Jestem tu nowa i chciałabym się spytać o radę co do 240 litrowego akwarium. Jest dopiero na etapie urządzania. Do tej pory miałam akwarium 45l a w nim kardynałki i kiryski. Do obu tych gatunków mam słabość i chciałabym je zachować i w dużym, ale poza tym marzy mi się, że to większe będzie ukierunkowane na jeden gatunek a reszta rybek stanowić będzie jedynie uzupełnienie. Generalnie podobają mi się skalary i gurami, toteż pytania sformułuję tak:
1. Czy w hodowli łatwiejsz są skalary czy gurami (zaznaczam że zbiornik ma 50cm wysokości)?
2. Czy te ryby są "bezpieczne" dla kardynałków?
3. Czy parametry wody jak dla kardynałków i kirysów będą odpowiadać skalarom i gurami (i jakim konkretnie gatunkom, woda jest raczej twarda i zasadowa a nie chcę jej radykalnie zmieniać ze wzgędu na obecne już ryby)?
Z góry dzięki za rady.

Ramirez
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 19:06
Lokalizacja: Kraków

Re: akwa 240l i raczej jednogatunkowe

Postautor: Ramirez » 4 października 06, 13:00

Skalary to inny biotop niz Kardynalki wiec ph jest inne. A gurami i Skalary sa prawie tak samo trudne w hodowli!!

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: akwa 240l i raczej jednogatunkowe

Postautor: Ren-Ai » 4 października 06, 13:10

moim zdaniem gurami dwuplamiste (o takie chodzi?) nie są trudne w hodowli. Rozmnażaja się łatwo - typowe 'labiryntówki'. To raczej gurami są łatwiejsze w hodowli, niz skalary. Chyba nie powinny zjadać kardynałków. Co do warunków... Kardynałki w wyższej temperaturze od 22 tracą kolory, a gurami jest raczej ciepłolubny, co do pH nie jestem pewna, ale gurami chyba tez potrzebuje wyższego
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

amidala
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 4 października 06, 07:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: akwa 240l i raczej jednogatunkowe

Postautor: amidala » 5 października 06, 09:32

Cóż, w najgorszym razie kardynałki dostaną "dożywocie" w 45l. Rozumiem że kiryski ze wszystkim OK? Z doświadczenia wiem, że pH określone w książce i to w jakim ryby faktycznie się dobrze trzymają to trochę co innego...Gurami jest mnóstwo gatunków, a w grę wchodzą jeszcze prętniki. A co powiecie na gurami całujące?
Acha, jeszcze jedno przyszło mi ma myśl: a jakby tak totalnie zmienić front i zrezygnować z obu opcji na rzecz danio? Czy danio dobrze się dogada z kardynałkami?

Myszoskoczek
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 19 września 06, 17:44

Re: akwa 240l i raczej jednogatunkowe

Postautor: Myszoskoczek » 5 października 06, 19:38

Danio możesz dać do kardynałków.Oba gatunki będą
się ze sobą świetnie czuć.Na dnie akwarium mogą
zostać kiryski.

Ramirez
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 19:06
Lokalizacja: Kraków

Re: akwa 240l i raczej jednogatunkowe

Postautor: Ramirez » 5 października 06, 19:53

Gurami potrzebuje ph 6,5-7,5(Mozaikowe i Dwuplamisty) a całujący potrzebuje 5-9. Kardynałki z daniami to swietny pomysl sa z tego samego kontynentu. Wiec ph powinno byc podobne.

amidala
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 4 października 06, 07:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: akwa 240l i raczej jednogatunkowe

Postautor: amidala » 9 października 06, 14:27

Dobrze! A do danio i kardynałków oraz kirysków można dodać coś jeszcze z tego samego biotopu? Może troszke większe od dwóch pierwszych? Wiem, że nie wyrażam sie teraz ściśle, bo kiryski to na pewno zupełnie inny biotop.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości