pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
guciaczek22
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 07, 19:14

pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: guciaczek22 » 19 kwietnia 07, 19:21

mam problem
mam rybke- welona, mam ja juz 3,5 roku w akwarium cos kolo30 l, niestety moja rybka- Edziu :) od jakiegos czasu( moze 3,4 miesiecy) zaczela bardzo dziwnie sie zachowywac, wiekszosc czasu lezy, wyglada tak jakby nie zyła, moi znajomi smieja sie "że śpi ", jak plywa to bokiem i widac ze ma wyrazny problem z utrzymaniem rownowagi czasami tak jakby bezwiednie przewraca sie na bol, nie wiem co sie dzieje i czy da sie ja uratowac, pomozcie
szukalam informacji w necie ale nic nie znalazzlam na ten temat. Dodam jeszcze ze chyba jest roszeczke jasniejsza w gornej czesci swego cialka niz wczesniej ,ale tak poza tym to apetyt jej dopisuje i wyglada ladnie co to moze byc

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: Tomek83 » 19 kwietnia 07, 19:37

Nie dziwię się, że "umiera", gratuluję męczenia ryby przez 3,5 roku w 30l!! I tak długo pożyła... Jak można trzymać welona w tak malutkim akwarium? Czy Ty nie widzisz, że on się męczy? Jak chcesz hodować welony to kup sobie akwarium 100l i zrób porządne welonarium. Teraz to już mu nie pomożesz...
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 07, 20:00 przez Tomek83, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: kamlot » 19 kwietnia 07, 19:58

Tomek23 z tego co ja rozumiem to nie 4 miesiące tylko 3,5 roku.

Może na początku gdy rybka była mała powiedzmy ok 4cm to było jej dobrze ale z czasem 30 litrów to za mało miejsca, bo welony osiągają dość duże rozmiary.
AKWARIUM 54 litry

Bartekomen
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 6 maja 06, 21:44
Lokalizacja: Pagorzyna

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: Bartekomen » 19 kwietnia 07, 19:59

Zgadzam się w zupełności z Tomek23, na welony takie akwarium to za mało, a wiek rybki też nie za mały.
Pozdrawiam.
Bartekomen!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: Tomek83 » 19 kwietnia 07, 20:00

kamlot pisze:Tomek23 z tego co ja rozumiem to nie 4 miesiące tylko 3,5 roku

Rzeczywiście źle przeczytałem ale to tym bardziej współczuje tej biednej rybce, że tyle musiał się męczyć.

guciaczek22
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 07, 19:14

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: guciaczek22 » 19 kwietnia 07, 20:25

psss chcialam zebyscie mi pomogli a nie krytykowali wielkosci mojego akwarium!!! nie bylo wiadac w temacie postu??!!
a co do rybki to przez caly czas czula sie dobrze!
jest sama i jakos na brak miejsca nie moze narzekac
aa i jeszcze ktos pisal ze jak byla mala to bylo jej dobrze a teraz jak urosla to nie- otoz moja rybka od 3,5 roku prawie nic nie urosła- domyslam sie ze to taz zle

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: Tomek83 » 19 kwietnia 07, 20:31

guciaczek22 pisze:psss chcialam zebyscie mi pomogli a nie krytykowali wielkosci mojego akwarium!!! nie bylo wiadac w temacie postu??!!

My tu jesteśmy aby zwracać uwagę na wszystko...
guciaczek22 pisze:a co do rybki to przez caly czas czula sie dobrze

No z pewności, po prostu wypoczywała jak w sanatorium... :wink:
guciaczek22 pisze:jest sama i jakos na brak miejsca nie moze narzekac

No z tym to już grubo przesadziłaś...Widać, że chyba niewiele czytałaś o potrzebach welonów...
guciaczek22 pisze:aa i jeszcze ktos pisal ze jak byla mala to bylo jej dobrze a teraz jak urosla to nie- otoz moja rybka od 3,5 roku prawie nic nie urosła- domyslam sie ze to taz zle

Owszem bardzo źle, bo zamiast rosnąć to w takim zbiorniku-szklance tylko skarłowaciała. Nie masz się co dziwić, że zdycha i tak długo się męczyła.
Jest mi żal rybki i radzę poczytać o potrzebach żywego stworzenia zanim się je kupi. Bo powiem wprost Ty jesteś w pełni odpowiedzialna za to, że męczyłaś tę rybę, za to w jakim jest teraz stanie i za jej, już niedługą, śmierć!

guciaczek22
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 07, 19:14

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: guciaczek22 » 19 kwietnia 07, 20:44

to juz byla lekka przesada!!! co za tupet widze ze to ty masz lekki problem tylko trudno stwierdzic z czym - moze od ciaglego przebywania i gapienia sie na ryby zupelnie zapomniales jak rozmawiac z ludzmi??!! kto wie?!!
a co do rybki to jak ja bralam ze sklepu to byla w malym plastikowym kubeczku - tak wiec warunki ktore ja jest zapewnilam sa wrecz konfortowe

[ Dodano: 2007-04-19, 21:45 ]
i jeszcze jedno prosilam o pomoc kogos kto wie jak mojej rybce pomoc jezeli tego nie wiesz to sie nie wysilaj

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: Tomek83 » 19 kwietnia 07, 21:03

guciaczek22 pisze:to juz byla lekka przesada!!! co za tupet widze ze to ty masz lekki problem tylko trudno stwierdzic z czym - moze od ciaglego przebywania i gapienia sie na ryby zupelnie zapomniales jak rozmawiac z ludzmi??!! kto wie?!!
a co do rybki to jak ja bralam ze sklepu to byla w malym plastikowym kubeczku - tak wiec warunki ktore ja jest zapewnilam sa wrecz konfortowe

Tylko się ośmieszasz swoimi kolejnymi wypowiedziami, jeżeli myślisz, że ktoś Ci napisze coś innego niż ja to się grubo mylisz, ponieważ NIE masz racji w tym co piszesz.
guciaczek22 pisze:tak wiec warunki ktore ja jest zapewnilam sa wrecz konfortowe

To już nawet nie jest śmieszne...
Może ktoś jeszcze z szanownych Forumowiczów zechce wytłumaczyć tej Pani, że się myli??

guciaczek22
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 07, 19:14

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: guciaczek22 » 19 kwietnia 07, 21:08

przed chwileczka czytalam wypowiedz jakies moderatorki, ktora sama pisala o tym,że ma 30l akwarium tak wiec nie wiem o co ci chodzi??!!!!- przyznaj sie ze nie umiesz mi pomoc i jestes tzw samozwanczym znawca tematu- powaznie to jest zalosne to po pierwsze
a po drugie skoro tutaj weszlam- wiesz mi na wyjatkowo nudne forum ! to chyba juz swiadczy o tym,że chce jej pomoc

[ Dodano: 2007-04-19, 22:09 ]
i to by bylo na tyle - mysle ze jutro wybiore sie do sklepu zoologicznego - moze tam spotkam kogos kto sie zna na hodowli rybek
teraz juz zegnam bo ja i moja rybka jestesmy baaaardzo zmeczone

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: Tomek83 » 19 kwietnia 07, 21:11

guciaczek22 pisze:przed chwileczka czytalam wypowiedz jakies moderatorki, ktora sama pisala o tym,że ma 30

Ale zapewne trzyma w nim krewetki!
guciaczek22 pisze:wiec nie wiem o co ci chodzi??!!!!

Chodzi mi o to, że na welony jest potrzebne akwarium minimum 100l.
guciaczek22 pisze:przyznaj sie ze nie umiesz mi pomoc i jestes tzw samozwanczym znawca tematu

Może poczytaj mój avatar, dowiesz się od ilu lat zajmuję się akwarystyką...
guciaczek22 pisze:powaznie to jest zalosne

Żałosne jest to, że popełniasz błąd, ja Cię uświadamiam a Ty na mnie naskakujesz nie mając kompletnie racji w tym co piszesz. Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że to Ty się mylisz.
guciaczek22 pisze:na wyjatkowo nudne forum

To Twoja opinia...
guciaczek22 pisze:że chce jej pomoc

Ja nie twierdzę, że nie chcesz mu pomóc ale nie wmawiaj mi, że nie wiem co piszę...

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: artur_89 » 19 kwietnia 07, 21:13

guciaczek22, ojj mylisz się dziewczyno co do tej welonki :?

guciaczek22 pisze:a co do rybki to jak ja bralam ze sklepu to byla w malym plastikowym kubeczku - tak wiec warunki ktore ja jest zapewnilam sa wrecz konfortowe


Komfortowe, to te warunki na pewno nie są :? Może lepiej by było jakbyś ją zostawiła w tym kubeczku i ktoś by po nią przyszedł i kupił ją do akwarium 200l, wtedy by miała komfortowe warunki. A jeśli nie wiesz w jakich warunkach powinny być trzymane te ryby to daj sobie spokój z akwarium. Poprostu męczysz rybę i tyle, każdy doświadczony akwarysta Ci to powie.

guciaczek22
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 07, 19:14

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: guciaczek22 » 19 kwietnia 07, 21:20

widze tylko ze jestes na forum raptem od 2 iesiecy a masz pelno wypowiedzi- wnioskuje wiec ze wszedzie sie wpiepszasz a tak na prawde to nie masz o niczym pojecia
skoro przez tyle czasu zyla i jakos nie narzekala to widocznie bylo jej dobrze

[ Dodano: 2007-04-19, 22:23 ]
kto? kazdy doswiadczony akwarysta? nie wlewaj sobie tylko

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: Tomek83 » 19 kwietnia 07, 21:26

guciaczek22 pisze:widze tylko ze jestes na forum raptem od 2 iesiecy a masz pelno wypowiedzi- wnioskuje wiec ze wszedzie sie wpiepszasz a tak na prawde to nie masz o niczym pojecia

To już nie jest bezczelność tylko chamstwo, zgłaszam to do moderatora.
guciaczek22 pisze:skoro przez tyle czasu zyla i jakos nie narzekala to widocznie bylo jej dobrze

Z pewnością i na pewno Ci to powiedziała...

guciaczek22
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 07, 19:14

Re: pomocy moja rybka umiera, prosze nie kasowac jestem zdespero

Postautor: guciaczek22 » 19 kwietnia 07, 21:32

ha ha zglos sobie to komu tylko chcesz ha ha ale sie usmialam
a co do rybki to nie musiala mi nic mowic, bo tak sie sklada ze jest zachowanie mowilo samo za siebie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości