Moja obsada

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Catfish
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwietnia 07, 16:05
Lokalizacja: Manchester

Moja obsada

Postautor: Catfish » 29 kwietnia 07, 00:44

mam akwarium 124 litrowe, jest to moje pierwsze akwarium po dłuzszej przerwie (ok 10 lat) wiec zalozyłem sobie ze na poczatek bede hodował jakies łatwiejsze do utrzymania rybki coby sie wprawic i przypomniec sobie co nieco - głownie zyworodne i labiryntowate
teraz mam:
8 neonow inessa
7 gupikow
parke mieczyków
parke molinezji (nie bardzo pamietam jak odmiana bo niestety english - ale sa czarno - biale)
kiryska spizowego i kiryska pstrego
glonojada
parkę pretnikow karłowatych
parke gurami snakeskin

zastanawialem sie nad tym zeby dokupic jeszcze kilka kiryskow
co sadzicie o tym zestawie ?

pozdro

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja obsada

Postautor: artur_89 » 29 kwietnia 07, 11:21

Wiec tak: dokup jeszcze z 8 neonek, 2 mieczyki (samice), 2 molinezje (samice), i po 4 kiryski z każdego rodzaju który podałeś i do 2 par prętników dokup po 1 lub 2 samic bo ryby te żyją w haremach a nie w parach. pozdro

Kathinka

Re: Moja obsada

Postautor: Kathinka » 29 kwietnia 07, 15:52

Przy tym litrażu proponowałabym raczej ograniczenie ilości gatunków. Kirysy to ryby stadne, więc dokupiłabym kilka sztuk.

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: Moja obsada

Postautor: kamlot » 29 kwietnia 07, 17:42

Mieczyki, molinezje i kirysy to ryby stadne i przydałoby się ich min 4-5szt z każdego gatunku. Neonów też proponuję dokupić :)
AKWARIUM 54 litry

Catfish
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwietnia 07, 16:05
Lokalizacja: Manchester

Re: Moja obsada

Postautor: Catfish » 29 kwietnia 07, 19:20

wielkie dzieki za podpowiedzi :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości