Bimbrownia DIY

Awatar użytkownika
bragpupik
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 19 stycznia 05, 21:20

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: bragpupik » 21 czerwca 05, 20:11

Fakt działa ale tak jakoś słabiutko.. :( tzn ledwo ledwo chyba że potrząsne butelką :P no i mam to dość daleko od napowietrzacza ale to chyba nie ma aż takiej różnicy gdzie ten kamień napowetrzający położe? I czy trzeba to wyłączać na noc ? czy ilość Co2 nie wzrośnie do śmiertelnego poziomu dla ryb ?? (Tzn jesze nie kupiłem rybek ale pewnie w najbliższych dniach bede je miał )

[ Dodano: 2005-06-22, 14:33 ]
Dzisiaj to samo słabiutko ledwo ledwo bąbelki sie unoszą czy to może być wina małych butelek? jak wiadomo mam dwa akwaria do zrobienia :P i aktualnie wziąłem sie za to mniejsze czyli 60 litrów roztwór wlałem do buteleczki 0,5 litra z tym że nie do pełna czyli gdzieś tak do 0,4 litra w drugie woda jest do połowy czyli mniej więcej 0,25 l wężyk naprawde jest króciutki a mimo to Co2 jest ledwo widoczne

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: dadi321 » 23 czerwca 05, 21:33

może to być mała ilość roztworu im więcej tym więcej co2 produkuje
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: Elmo » 29 czerwca 05, 15:11

Witam ;)

A ja sobie olałem bimbrownie... jakoś nie radzę sobie z nią. nie wiem czy zacier źle robie, czy coś nieszczelne, czy jak.. zawsze chodzi mi góra 5-6 dni :( ale tak to już ze mną jest albo coś zrobie zajebiście albo całkiem spartole :lol: :lol:

Ps. mam nadzieje że dzieci mi wyjdą :D

Pozdrawiam Elmo :ok: :ok:

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: tetra » 29 czerwca 05, 15:21

a ja sobie zrobilam bimber i idzie niezle mam juz ok.4 dni oby wytrztmal :lol:

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: Izka:-) » 30 czerwca 05, 14:36

Poszłam dziś do zoologa i kupiłam wszystko co potrzebne do zrobienia bimbrowni. Ale gość w sklepie powiedział, żebym tego lepiej nie robiła bo jak będę żle dozować to mi rybki pozdychają. Czy to prawda? Bo ja myślę, że wciskał kit, ale wole sie upewnić.

porki38
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 11 czerwca 05, 19:56
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: porki38 » 30 czerwca 05, 14:52

Izka:-) pisze:. Ale gość w sklepie powiedział, żebym tego lepiej nie robiła bo jak będę żle dozować to mi rybki pozdychają.

żle dozować to znaczy jak :?: Możesz podłączyć rurkę od bimbrowni do filtra wewnętznego (jesli masz) i nie ma problemu. Można też dozować za pomocą dyfuzorów. A jak na początek to radzę odłączać bimbrownię na noc. a i jeszcze w miękkiej odzie jest więcej CO2 niz w twardej więc jeśli się ma miękką wodę to trzeba uważać.

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: dadi321 » 30 czerwca 05, 19:14

możesz sobie kupić stały test co2 z sery nie pamietam ile to kosztuje ale pokazuje on cały czas poziom co2 w wodzie za pomoca koloru
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

porki38
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 11 czerwca 05, 19:56
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: porki38 » 30 czerwca 05, 19:31

Masz tu sposób na samodzielne wykonanie wskażnika CO2 http://www.republika.pl/paletki_arka/co2.html

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: Izka:-) » 30 czerwca 05, 21:25

Ja nie wiem do końca co ten gość w sklepie miał na myśli mówiąć o dozowaniu, ale powiedział mi, że on kiedyś sobie zrobił bimbrownie i mu ryby pozdychały ( może nie wyłączał tego na noc ? :wink: )

[ Dodano: 2005-06-30, 21:30 ]
A ja już bimbrownie zrobiłam, wszystko działa drożdże fermentują, w butece z wodą woda bulgocze, ale na noc wyciągnęłam wężyk z akwa i włożę go rano ( chba dobrze zrobiłam ??? ) i dopoiero wtedy zobaczymy czy działa :wink:

porki38
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 11 czerwca 05, 19:56
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: porki38 » 30 czerwca 05, 21:42

Izka:-) pisze:Ja nie wiem do końca co ten gość w sklepie miał na myśli mówiąć o dozowaniu, ale powiedział mi, że on kiedyś sobie zrobił bimbrownie i mu ryby pozdychały ( może nie wyłączał tego na noc ? :wink: )
:

Może zrobił tylko z jednej butelki (tej większej i dlatego mu pozdychały :wink:

Izka:-) pisze:A ja już bimbrownie zrobiłam, wszystko działa drożdże fermentują, w butece z wodą woda bulgocze, ale na noc wyciągnęłam wężyk z akwa i włożę go rano ( chba dobrze zrobiłam ??? ) i dopoiero wtedy zobaczymy czy działa :wink:
:wink:
Noi prawidłowo :)

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: dadi321 » 3 lipca 05, 22:04

coś ten gość ściemniał u mnie dostał się zaczyn do akwa nawet przez butelkę z wodą a to przez to że zrobiłem za pierwszym razem za dużo zaczynu zapienił sie i piana poszła do drugiej butli a z tamtąd do akwarium i nic sie nie stalo rano wymieniłem 80% wody w akwarium i żadna ryba nie ucierpiała
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: Izka:-) » 15 lipca 05, 17:43

Dziś około 16, zrobiłam do bimbrowni nowy zacier, wymieniłam wode w buforze, i bąbelki z nowego zacieru leciały przez kamień jak szalone. Nigdy przed tem nie widziałam ich w takich ilościach. Zadowaolna, bez żadnych obaw, odeszłam od akwa, i teraz weszłam do pokoju patrzę a wszystkie ryby pływają przy powierzchni. Napewno brakowałao im tlenu, za dużo CO2, ale czemu tak się stało? Co prawda zacier zrobiłam nie z 1/4 tylko z 1/2 kostki drożdży czy to dlatego produkcja Co2 była aż tak duza?

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: rob1979 » 15 lipca 05, 19:22

Pół kostki? 50g? wooooow... w przepisie stoi tak - 1410, 1l wody, 400g cukru, 10g drożdży.
Podaję Co2 do akwa za pomocą dyfuzora zrobionego z kostki lipowej i strzykawki 2ml

przesadziłaś z tymi drożdżami!
może później...

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: Izka:-) » 15 lipca 05, 19:36

Już zrobiłam nowy zacier. Dałam 1/2 kostki bo pomyślałam sobie, że jak dam więcej to będzie lepiej leciało, bo zawsze było tylko troszkę bobelków. No to poleciało więcej bąbelków..... :wink:

Awatar użytkownika
End
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 6 lutego 05, 12:55
Lokalizacja: Węgrów

Re: Bimbrownia DIY

Postautor: End » 29 lipca 05, 11:16

Jkai dyfuzor bedzie lepszy? :wink:
Co bedzie bardziej wydajne podłączenie bimbrowni do kamienia czy położenie weżyka pod korzeń który utrzymuje CO2 przez jakiś czas a jak już zadużo go bedzie to po trochu wypuszcza :?:
Co jest bardziej wydajne?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości