Tło by Pentagram

Awatar użytkownika
Pentagram
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 6 września 05, 21:10

Tło by Pentagram

Postautor: Pentagram » 18 września 05, 13:24

Postanowiłem opisać budowę tła zewnętrznego:]

Takie tło nadaje się do zbiorników mających wola przestrzeń za tylną szybą.

Etap I
Do budowy potrzebujemy:

Karton tekturowy lub inny element służący jako ścianka naszego tła. Wielkości oczywiście tylniej szyby akwarium:]
Szeroka taśma klejąca, najlepiej taka do klejenia przesyłek pocztowych, liczy się szerokość
Kawałek zwykłej nitki.
I najważniejszy element, czyli odpowiedniej wysokości trawa lub inny wytwór natury o wysokich łodygach.

Obrazek

Etap II

Tekturę należy tak przyciąć żeby mieściła się na tylniej szybie akwarium.
Następnie kładziemy ją poziomo i dodajemy trawę w pozycji pionowej i wyrównujemy do dołu.
Obrazek

Etap III

Jeżeli powiodło nam się w etapie II to możemy przystąpić do przymocowania naszego tła do tektury za pomocą sznurka.
Po zamocowaniu sznurka do dolnej części trawy przyklejamy taśmę, przyklejamy ja tak, aby połowa taśmy pozostała na zawiniecie.
Pozostaje tylko zawinąć taśmę i nasz tło jest gotowe:]]]


Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mamy gotowe :]

Obrazek
internetowa giełda akwarystyczna http://www.tanga.fora.pl

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Tło by Pentagram

Postautor: ciosek » 24 września 05, 18:47

Jeżeli mógłbym coś zasugerowac, warto by bylo pomalować na czarno. Pomysl bardzo fajny... tylko po ilu trzeba by bylo wymienic element naturalny? Ale mysle ze jest to w miare szybkie do wykonania i nie bedzie problemy :).

pozdrawiam i gratuluje pomyslu

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Tło by Pentagram

Postautor: Dave » 25 września 05, 13:12

Pomysl szybki i ladny, tylko po pewnym czasie ta trwa zacznie gnic, lub uschnieta polamie sie. Lepszym, choc bardziej pracochlonnym rozwiazaniem jest pomysl Elma.

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Tło by Pentagram

Postautor: aajaa » 27 września 05, 08:38

Ja próbowałam zrobić takie tło z liści naklejanych na karton, skończyło sią zakupem tła (a nawet dwóch) od Elma :wink:

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Tło by Pentagram

Postautor: Thom (AS) » 1 października 05, 13:26

Hehe.. fajny pomysł z tymi trawami :!: Chociaz ja preferuje czarną lu niebieska tapetę ewentualnie tlo strukturalne :wink:

TOMEK-15
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 października 05, 19:35
Lokalizacja: opole

Re: Tło by Pentagram

Postautor: TOMEK-15 » 19 października 05, 17:20

nie podoba mi sie to wole ciemne tła

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Tło by Pentagram

Postautor: Rama » 8 grudnia 05, 14:42

Ja dzis znalazlem kawalek tapety jaka tapetowalem pokoj. Faktura tej tapety to takie cos jakby podrapana skalka :) kolor tapety byl niebieski (jasny) ale pomalowalem ja farbka na kolor brazowy :) Teraz schnie.
PS. Polka pod bimbrownie juz tez wisi. Dzis jeszcze musze polaczyc i uszczelnic butelki w jakich bedzie produkowane CO2 :)

[ Dodano: 2006-01-24, 23:20 ]
Dwa miesiace temu zrobilem tapete do akwa ze zwyklej tapety...
W tym tygodniu jade jeszcze po nowe akwa 126l (85x35x45), a co za tym idzie trzeba wszystko powoli zaczac zbierac do kupy aby bylo dobrze...
W sobote kupilem filtr kaskadowy, powoli zbieram materialy na nowa pokrywe, jaka mam zamiar robic w ten weekend (mam nadzieje ze znajdzie sie czas). W przyszlym tygodniu bede robil nowa szafke pod akwa, oraz czeka mnie wymiana dywanu. Dlatego chce wszystko zrobic za jednym razem....

W tym tygodniu mam takze plany zrobienia nowego tla zewnetrznego.
Jako ze wielu z Was robi tlo ze steropianu... Na ktorym na nosza fakture i pozniej to maluja to ja poszedlem troche na latwizne...
Mianowicie mam juz karton wielkosci akwarium i na ten karton chce nakleic kasetony o fakturze tynku nakrapianego... Nastepnie to pomalowac... Oczywiscie bede malowac to na kolor brazowy. Koszt takiego tla to raptem 2.50 (tyle kosztuja 2 kasetony jakie do tego uzyje) Reszta rzeczy jest z odzysku czyli po innych remontach.

Mam nadzieje ze za jakies 2, 3 tygodnie akwa juz bedzie stalo z nowymi mieszkancami. Mam zamiar przelac te 50 litrow ze starego akwa do nowego w celu przyspieszenia wszelkich procesow rozwojowych :)

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: Tło by Pentagram

Postautor: basia » 4 lutego 06, 16:07

Rama, no i jak tam aqwa i tło?? :wink:

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: Tło by Pentagram

Postautor: Dworak » 20 września 06, 15:28

Thom (AS) dlaczego akurat ja mam wchodzić na Twoją www?
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Tło by Pentagram

Postautor: Dave » 20 września 06, 17:29

Dworak, to jest taki bajer, że wpisuje tam nazwę uzytkownika, który czyta tą reklamę. Ja mam tam wpisane "Dave".

Awatar użytkownika
kakteo
Ryba
Ryba
Posty: 103
Rejestracja: 25 sierpnia 05, 07:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Tło by Pentagram

Postautor: kakteo » 20 września 06, 19:05

Dave pisze:Dworak, to jest taki bajer, że wpisuje tam nazwę uzytkownika, który czyta tą reklamę. Ja mam tam wpisane "Dave".


niemożliwe :!: :!: a ja mam wpisane kakteo... :mrgreen: :mrgreen:
w prosektorium najweselej jest nad ranem...

Wasiek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 7 listopada 06, 18:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tło by Pentagram

Postautor: Wasiek » 17 listopada 06, 01:35

szczerze to mi sie taka trawa za akwa średnio spodobała. nic nie zastąpi strukturalnego tła wewnętrznego. ja zawsze takie robie z kamieni i kożeni wyklejanych silikonem na jakiejś tafli pleksi czy czymś podobnym i wygląda to rewelacyjnie. w ostatnim tle wkleiłem dwie rurki pcv dla zbrojników niebieskich. rurki są tuż nad napowietrzeniem (też wklejonym do tła na stałę) glonojady od razu tam wlazły. całość oczywiście jest oklejona kamieniami i nigdzie nie widać ordynarnych rurek pcv. osobiście nakłaniam do odrobiny wysiłku w robieniu tła tym bardziej że jest to jednorazowy wydatek i praca. czy ta trawa nie zminiła koloru i trzyma sie jeszcze?

[ Dodano: 2006-11-17, 01:36 ]
wiecie co? chyba takie tło z samej trawy jest nieco monotonne, niesądzicie?

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Tło by Pentagram

Postautor: Haitauer » 18 listopada 06, 09:24

Uważam. że to dobry pomysł, a trawa jeśli będzie wysuszona w odpowiednich warunkach zawsze będzie miała ładny, zielony kolor. Co do monotonności, to fakt- możnaby np dodać jakieś liście nawet rośliń domowych dla urozmaicenia. Nie uważam jednak, że trawa bęzdie się łamała po jakimś czasie, bo nie wiem jak wy, ale ja swojego akwa praiw nie ruszam. Jeśli już, to tyklo pokrywa. Więc jeśli przymocuję tło z tyłu, to nie ma szans, bym je dotykał.

Pozdrawiam i gratuluję pomysłu.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Tło by Pentagram

Postautor: michal152 » 15 stycznia 07, 10:10

kakteo pisze:iemożliwe Exclamation Exclamation a ja mam wpisane kakteo...

u mnie pisze michal152 :roll:

[ Dodano: 2007-01-15, 10:11 ]
można by dołożyć bambusa, łupek
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości