pokrywa do niestandardowego akwa

kid
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 16 sierpnia 15, 22:13

pokrywa do niestandardowego akwa

Postautor: kid » 16 sierpnia 15, 23:18

Hej, miałam w piwnicy akwarium starszego brata, hodował tam coś gdy był w moim wieku, teraz ja mam w nim ryby, jeszcze zadnych roslin, ani pokrywy. Myslałam zeby zrobic coś w tym rodzaju, ze w ramce drenianej zlozonej z czterech desek wyzłobie rowek na szklaną półkę na której położe oświetlenie, zajmowałaby ona połowę powierzchni dna akwa. Tylko jak miałoby się to utrzymać? Wystarczyłoby że trzymałoby się na tej tafli szkła? Nie jestem pewna czy się dobrze wysłowiłam wiec dołącze bazgroł z painta. Dodatkowe pytania: jaką grubość szyby do tego dać; jeżeli położenie tej konstrukcji "na szybie" jest złym pomysłem to jak to zrobić; jaką grubość desek?

Na razie nawet nie podam dokładnych wymiarów akwa bo to tylko plan, nawet nie wiem czy to zrobię :d ale mniej wiecej jest to 52x30x30

http://www.tinypic.pl/tx2dei13lnd6
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 15, 11:50 przez kid, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: pokrywa do niestandardowego akwa

Postautor: Tomekł » 16 sierpnia 15, 23:23

A czy nie lepszym wyjściem jest zrobienie sobie pokrywy ze spienionego PCV? Konstrukcja będzie stabilniejsza i pewniejsza. W necie jak i na forum jest dużo poradników jak zrobić pokrywę, wystarczy poczytać. Samo jej wykonanie też nie powinno nastręczać większych problemów.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości