Physa gyrina (Rozdętka)

Awatar użytkownika
Kin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 511
Rejestracja: 5 marca 08, 21:11
Lokalizacja: Wolbrom

Physa gyrina (Rozdętka)

Postautor: Kin » 21 marca 08, 16:07

Czy Physa gyrina jest ślimakiem który wyrządza szkody w akwarium? I czy mnoży się jak np. zatoczki. Możecie mi coś o nim powiedzieć. Czy usuwać to z akwarium czy nie.. Na razie wywaliłem z 6-7, narazie nie widz więcej. I ewentualnie jakbym miał się pozbyć ich to jak? Wyciągać tak po jednym? Nie ma jakiegoś "super masowego środka wywalającego ślimaki z akwarium"?


PS: Ja niedługo zaliczę wszystkie możliwe testy na przetrwanie przy akwarystyce... (np. zdychanie ryb, za duże ph, gnicie roślin, no i teraz ślimaki)
Linkin Park 4ever :P
_________________
63L Aqua Dom
1+2 Betta splendens
6 Rasbora heteromorpha
4 Corydoras aeneus

22L Ampularia Street
5x Ampularia (mała)

Szopenn
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 14 marca 08, 21:34

Re: Physa gyrina (Rozdętka)

Postautor: Szopenn » 22 marca 08, 12:43

szkód nie wyrządza. mnoży się szybko(tak jak zatoczek) lepiej usunąć bo moga stać się plagą, najlepiej wyławiać na marchewkę lu wprowadzić jakieś ślimakozerne stwory

Awatar użytkownika
Kin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 511
Rejestracja: 5 marca 08, 21:11
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Physa gyrina (Rozdętka)

Postautor: Kin » 22 marca 08, 16:49

Wczoraj wywaliłem około 10, (dwa takie duże, reszta to mini). Obecnie nie widzę nic, a przyglądałem się bardzo uważnie.
Linkin Park 4ever :P
_________________
63L Aqua Dom
1+2 Betta splendens
6 Rasbora heteromorpha
4 Corydoras aeneus

22L Ampularia Street
5x Ampularia (mała)

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Physa gyrina (Rozdętka)

Postautor: artur_89 » 22 marca 08, 16:56

Kin pisze:Obecnie nie widzę nic, a przyglądałem się bardzo uważnie.


Możesz się przyglądać nawet parę godzin, a ich jaj i tak nie znajdziesz, ale życzę powodzenia, bo ich usunięcie z akwarium, jest możliwe, tylko potrzeba wiele cierpliwości. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 511
Rejestracja: 5 marca 08, 21:11
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Physa gyrina (Rozdętka)

Postautor: Kin » 22 marca 08, 17:07

Co zobaczę jakiegoś żyjącego, to go zaraz wywalę. Takim sposobem może nie namnoży ich się nie wiadomo ile. Wole ręcznie usuwać niż na jakąś marchewkę, sposoby z baterią czy inne tego typu szamańskie obrzędy.
Linkin Park 4ever :P
_________________
63L Aqua Dom
1+2 Betta splendens
6 Rasbora heteromorpha
4 Corydoras aeneus

22L Ampularia Street
5x Ampularia (mała)

maria74k
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 7 kwietnia 09, 22:54

problem rozdętki

Postautor: maria74k » 7 kwietnia 09, 23:00

u mnie problem rozdętki rozwiązałam bezwiednie. w 1 akwarium nie ma roślin bo zjada je wszystkożerny sum nieznanego mi gatunku. gdy pojawiły isę rozdętki, przerzucałam je do akwarium z sumem, bez roślin a z glonami na kamieniach. dorzucałam tak miesiącami aż zorientowałam się, że w akwarium z sumem nie ma ani jednej pomimo dorzucania ich tam masowo. sum je zjadał. teraz żałuję, że się pozbyłam wszystkich, bo miałąm swoją żywą hodowlę pokarmu dla suma i innych ryb (np. pielęgnicowatych). jest też ślimak żywiący się innymi ślimakami o nazwie Antenome Helena. to naturalny wróg wróg ślimaków.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości