Czy to jest zatoczek?

Awatar użytkownika
karolina198666
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 14, 10:49

Czy to jest zatoczek?

Postautor: karolina198666 » 23 czerwca 14, 10:03

Proszę pomóżcie mi w zidentyfikowaniu tego ślimaka, jest jeszcze młodym osobnikiem, przybył pewnie z roślinkami...
Jeśli to jest faktycznie zatoczek, to mam go zostawić? Pomoże w zjadaniu glonów?
Gdyby okazało się że jest jeszcze jeden taki ślimaczek, z których powstała by cała rodzina... To taką plagę zlikwiduję wpuszczając Helenki?
Obrazek

To jest maksymalne powiększenie zdjęcia, dalsze przybliżanie obrazu powodowało zamazania...
Akwarium dopiero dojrzewa, minął tydzień od zalania, testów nie posiadam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cff ... ecc2c.html
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 14, 15:34 przez karolina198666, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Czy to jest zatoczek?

Postautor: Fatty » 23 czerwca 14, 11:18

Tak, zatoczek.

Co do glonów - trochę jedzą, mam bogato porośniętą tylną szybe akwarium glonem i robią "korytarzyki", to takie służby sprzątajace w akwarium, z tym, że mega sprawne w rozmnażaniu i przez to potem upierdliwe.
Helenka moja trochę się raczy, część zjadają ryby(ależ miałam wielkie oczy widząc jak mój Wielkopłetw wydala muszle zatoczka :D ), część ja zbieram czyszcząc szyby - nie przeszkadzają mi, ale w ten sposób trochę reguluję ich liczebność.
Are you sure, you want to exist?


Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Czy to jest zatoczek?

Postautor: Sałatka » 23 czerwca 14, 15:18

karolina198666 pisze:Pomoże mi zjadać glony?


Jak go poprosisz :) Zależy ile sama zjadasz, taki mały ślimaczek dużo nie zmieści, a Ty jesteś od niego na pewno większa :)

Awatar użytkownika
karolina198666
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 14, 10:49

Re: Czy to jest zatoczek?

Postautor: karolina198666 » 23 czerwca 14, 15:33

Dzięki za odpowiedzi :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości