Red Cherry - czy dobrze zaczynam

raflisko
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 25 stycznia 17, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Red Cherry - czy dobrze zaczynam

Postautor: raflisko » 9 marca 17, 21:38

Cześć,
Z doświadczenia wiem, że dobrze jest się spytać lepszych od siebie o rade więc o to:
Zamierzam zalożyć akwarium 15l dla niewielkiej ilości red cherry i na razie:
-Podłoże czarny piasek kwarcowy 2-3mm ( http://allegro.pl/zwirek-piasek-kwarcow ... 66993.html )
- Filtr kaskadowy 250l/h ( http://allegro.pl/najlepszy-filtr-kaska ... 37872.html )
- Grzałka szczerze mówiąc pierwsza lepsza z termostatem bo chyba dużo nie trzeba żeby w pokoju 18-22 utrzymać temperature 22-24
- Z roślin mech jawajski jeśli kiedyś go w lublinie znajde i najlepiej jakbyście znaleźli rośline tworzącą "trawnik" inną niż nurzaniec, bo wiem, ze taka jest :P
- oświetlenie jakaś belka led, jak znacie w miare tanią to możecie podlinkować.

Mam wszystkie inne uzdatniacze parametrów wody, testy itd. z pierwszego akwarium.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Red Cherry - czy dobrze zaczynam

Postautor: abiba » 9 marca 17, 21:59

nurzaniec to raczej kiepski pomysł - to wprawdzie trawa ale zdecydowanie za duża :)

klasyczna trawka to : Eleocharis Parvula zwane z polskiego ponikło maleńkie lub jesli dopuszczasz "trawniczek liściasty" to np: Micranthemum Monte Carlo

raflisko
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 25 stycznia 17, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Red Cherry - czy dobrze zaczynam

Postautor: raflisko » 9 marca 17, 22:03

abiba pisze:nurzaniec to raczej kiepski pomysł - to wprawdzie trawa ale zdecydowanie za duża :)

klasyczna trawka to : Eleocharis Parvula zwane z polskiego ponikło maleńkie lub jesli dopuszczasz "trawniczek liściasty" to np: Micranthemum Monte Carlo


Super ! To rośliny mniej więcje załatwione - Java moss + Eleocharis Parvula i do tego jakieś klasyki typu kryptokorynki.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Red Cherry - czy dobrze zaczynam

Postautor: abiba » 9 marca 17, 22:23

masz mały zbiornik a kryptokoryny bywają duże i zwykle mocno ukorzenione ale jesli zależy Tobie na zwartkach to zastanów się na bodajże najmniejszą czyli cryptocoryne parva

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości